Lietuvos katalikų vyskupai sekmadienį kviečia aukoti Ukrainai

  • Teksto dydis:

Katalikų vyskupai sekmadienį minint pirmąjį gavėnios sekmadienį gyventojus kviečia aukoti Ukrainai.

„Sutampa, kad prasidėjus gavėniai minime plataus masto invazijos Ukrainoje pradžią, tad vyskupai kviečia prisiminti vargstančius, kenčiančius žmones šioje šalyje“, – sako Lietuvos vyskupų konferencijos pirmininkas, arkivyskupas Gintaras Grušas, cituojamas Lietuvos „Carito“ pranešime.

Aukoti kviečiama į specialią „Carito“ sąskaitą, pateikiama organizacijos tinklalapyje.

Pasak arkivyskupo, pernai per „Caritą“ surinkta 600 tūkst. eurų, šią paramą G. Grušas perdavė Ukrainos „Caritui“. Anot jo, taip pat Ukrainai bus perduotos ir šį sekmadienį surinktos aukos.

„Matėme mūsų žmonių dosnumą per visus praėjusius metus ir raginame toliau nenuleisti rankų, vis grįžti į pagrindinę krikščionio praktiką ir savybę – dalintis su vargstančiu, stokojančiu žmogumi, o tas artimas dabar visų pirma yra mūsų broliai ir seserys karo niokojamoje Ukrainoje“, – sako Lietuvos katalikų bažnyčios vadovas.

Anot jo, pagal tikinčiųjų tradicijas, Gavėnios metu akcentuojamas susilaikymas ir pasninkas svarbus ne savaime, bet siekiant dovanoti kitiems tai, ką sukaupiame.

„Šiemet labai aiškus akcentas – dalintis su Ukrainos žmonėmis“, – sakė G. Grušas. 

Lietuvos „Caritas“ taip pat skelbia, jog kitą dieną po aukų rinkimo Ukrainai bažnyčiose, nuo pirmadienio iki trečiadienio visoje Lietuvoje bus renkama parama Ukrainai daiktais, maisto produktais ir lėšomis.

Žmonių prašoma paaukoti negendančių maisto produktų, šiltų užklotų, šiltų kojinių vaikams ir suaugusiems, šiltų vaikiškų batų, įvairių higienos prekių, sauskelnių vaikams ir suaugusiems, o taip pat elektronikos prekių – prožektorių, išorinių baterijų.

Surinkti daiktai ir maisto produktai bus gabenami į Ukrainą kovo pradžioje.


Šiame straipsnyje: karas Ukrainojekatalikų vyskupaiGintaras Grušaskviečia aukoti Ukrainai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių