Medininkuose paminėtos 30-osios žudynių metinės

Medininkuose valstybės vadovai šeštadienį pagerbė prieš 30 metų vykusių žudynių aukų atminimą.

„Prieš 30 metų šitoje vietoje įvyko baisus nusikaltimas, kuomet svetimos valstybės atstovai ginkluota jėga pamėgino išgąsdinti jauną, naujam gyvenimui besikuriančią Lietuvą“, – ceremonijoje sakė prezidentas Gitanas Nausėda.

„Septyni pareigūnai atidavė auką, už kurią didesnės aukos turbūt nėra. Gindami savo besikuriančią šalį jie atidavė savo gyvybę. Mes nulenkiame šiandien galvas ne tik jų atminimui, bet ir prieš tų metų liudininką Tomą Šerną, kuris savo gyvenimu pasirinko nešti šviesos, atjautos, gėrio naujieną“, – pridūrė jis.

Premjerė Ingrida Šimonytė pabrėžė žuvusiųjų aukos svarbą.

„Nesvarbu, tai buvo Gargždai ar Rainiai, ar tai buvo Sausio 13-oji ar Medininkai. Šiandien, kai nuo visų tų įvykių praėję ne taip ir mažai laiko, Lietuva yra laisva ir nepriklausoma valstybė, priklauso visiems įmanomiems prestižiniams tarptautiniams klubams – NATO, Europos Sąjungai, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijai, vis dėlto, yra labai prasminga atsigręžti ir prisiminti, kas yra visų šitų įvykių esmių esmė“, – minėjime sakė I. Šimonytė.

„Esmių esmė – žmonės, kurie nebijojo, iš esmės, plikomis rankomis stoti prieš buką žudymo mašiną“, – pridūrė ji.

1991 metų liepos 31-ąją Medininkų pasienio poste prie sienos su Baltarusija sovietų omonininkai nužudė septynis Lietuvos pareigūnus: Mindaugą Balavaką, Algimantą Juozaką, Juozą Janonį, Algirdą Kazlauską, Antaną Musteikį, Stanislovą Orlavičių. Ričardas Rabavičius nuo šautinių žaizdų galvoje mirė ligoninėje rugpjūčio 2-ąją.

Vienintelio sunkiai sužeisto muitinės pareigūno Tomo Šerno gyvybę medikams pavyko išgelbėti.

Dėl Medininkų žudynių nuteistas ir laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę atlieka buvęs OMON milicininkas Konstantinas Michailovas.

Dar tris omonininkus – Andrejų Laktionovą, Česlavą Mlyniką ir Aleksandrą Ryžovą – Lietuvos teismai griežčiausia bausme nuteisė už akių, nes Rusija atsisako juos išduoti.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jus

Jus portretas
Nesigyčykit be reikalo. Zmoniu gaila, bet jie ne didvyriai. I muitine isidarbinti tais laikais, tai tas pat, kaip islosti loterijoj. Visi ėjo dirbt del pinigu.

..O kodėl

..O kodėl portretas
Šernas kuris vienintelis liko gyvas ir žino visą tiesą, tyli? Ar ne todėl kad jam konservynas atsilygino neeiliniu gydymu/iš invalido kėdės pastatė../ ir jo kaip pamokslininko labai pelninga karjera?

Algis

Algis portretas
Tada beginkliai valstybinę sieną saugojo,o dabar ginkluoti babajus sutinka su duona ir druska....
VISI KOMENTARAI 15
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių