JT tyrimas: Lietuva – tarp 20-ies laimingiausių pasaulio valstybių

Lietuva užima 20 vietą bei yra laimingiausia tarp kaimynų, rodo pirmadienį paskelbta Jungtinių Tautų (JT) ataskaita.

Pasak „Pasaulio laimės indekso“ (World Happiness Report), Lietuva užima 20 poziciją ir lenkia Lenkiją (39 vieta), Estiją (31 vieta) ir Latviją (41 vieta). Ukraina šiame tyrime užima 92, Rusija – 70 vietą.

Nuo 2012 metų Jungtinių Tautų darniosios plėtros sprendinių tinklo (U.N. Sustainable Development Solutions Network) skelbiamas indeksas vertina per 150 šalių pagal tai, kiek laimingi jaučiasi jų gyventojai. Duomenys šiųmetiniam Pasaulio laimės indeksui buvo renkami 2020-2022 metais.

Sąrašas sudaromas remiantis įvairiais veiksniais: vienam gyventojui tenkančia BVP dalimi, duomenimis apie gyventojų sveikatą ir medicinos prieinamumą, socialines pašalpas, pilietines laisves ir korupcijos paplitimą.

Ataskaitoje pažymima, jog Lietuva per pastaruosius šešerius metus reitinge nuolat kilo aukštyn. Šalis 2017-aisiais buvo 52 vietoje.

„Pirmoje vietoje jau šeštus metus iš eilės išlieka Suomija. Lietuva yra vienintelė nauja šalis pirmajame dvidešimtuke, nuo 2017 metų pakilusi daugiau kaip 30 pozicijų“, – rašoma joje.

Indeksas rodo, kad kitoms Šiaurės šalims irgi sekasi gerai: po Suomijos tolesnes vietas sąraše užima Danija bei Islandija.

Į pirmąjį dešimtuką taip pat pateko Izraelis, Nyderlandai, Švedija, Norvegija, Šveicarija, Liuksemburgas ir Naujoji Zelandija.

Mažiausiai laimingi gyventojai buvo Afganistane.NAUJAUSI KOMENTARAI

nekeista...

nekeista... portretas
alkocholiku daugiausia, savizodziu beveik ... is laimes "ikala" ir virve po kaklu .... Tai ar matot kokia kvailyste spauzdinat... tegul kitas popina sias durnystes, tada gal maziau melagiais vadins

Pagal rašeivas

Pagal rašeivas portretas
Juk Lietuva seniai jau ne Lietuviai o prie lovio į valdžią sulindę vagys, niekšai ir parazitai o jie tikrai laimingi kad tauta juos toleroja ir nepakaria ant pirmos pasitaikusios šakos.

kokiam cia JT pedikuj ar lezbei smegeneles

kokiam cia JT pedikuj ar lezbei smegeneles portretas
stipriai sutrenke ?? kad tokius kliedesius veblena ...
VISI KOMENTARAI 15

Galerijos

Daugiau straipsnių