Lietuva sudarė galimybę prieglobsčio prašyti šalies ambasadoje Baltarusijoje

Lietuva nuo trečiadienio sudarė galimybę prieglobsčio prašyti šalies ambasadoje Baltarusijoje.

Tai numatyta antradienį pasirašytame užsienio reikalų ministrą pavaduojančio krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko įsakyme.

Iki šiol neteisėtai sieną su Baltarusija bandantys kirsti ir apgręžiami neteisėti migrantai Lietuvos pasieniečių buvo raginami prašyti prieglobsčio pasienio kontrolės punktuose.

„Užsieniečių prašymai suteikti prieglobstį gali būti pateikiami Lietuvos Respublikos ambasadoje Baltarusijos Respublikoje“, – rašoma trečiadienį įsigaliojusiame dokumente.

Įsakyme pavedama Lietuvos ambasados vadovui nustatyti prašymų suteikti prieglobstį pateikimo būdą ir laiką bei paskirti atsakingą ambasados darbuotoją, kuriam bus pavesta užsieniečių pateiktus prašymus suteikti prieglobstį perduoti Migracijos departamentui.

Užsieniečių prašymai suteikti prieglobstį gali būti pateikiami Lietuvos Respublikos ambasadoje Baltarusijos Respublikoje.

Kaip nurodoma naujosios tvarkos apraše, užsienietis atstovybėje turi pateikti raštišką prašymą suteikti prieglobstį, galiojančio kelionės dokumento kopiją, pavyzdžiui, paso, teisėtą buvimą užsienio valstybėje, kurioje pateikiamas prašymas, patvirtinančių dokumentų kopijas, kitus dokumentus, pagrindžiančius prieglobsčio būtinybę.

Šie dokumentai turi būti pateikiami voke. Juos atstovybės darbuotojas ne rečiau kaip kartą per mėnesį diplomatiniu paštu turi persiųsti Migracijos departamentui.

Galimybė Lietuvos atstovybėse teikti prašymą numatyta rugpjūčio 10 dieną pataisytame įstatyme Dėl užsieniečių teisinės padėties, tačiau realiai ji nebuvo taikoma, kol Užsienio reikalų ministerija (URM) nepriėmė įgyvendinamojo teisės akto.

Pakoreguotas įstatymas numato, kad esant ekstremaliai situacijai prieglobsčio Lietuvoje galima prašyti pasienio kontrolės punktuose ar tranzito zonose, taip pat šalies teritorijoje, kai į ją atvykstama teisėtai, bei „užsienio valstybėje – užsienio reikalų ministro nurodytose Lietuvos Respublikos diplomatinėse atstovybėse ar konsulinėse įstaigose“.

Vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius anksčiau yra sakęs, kad nuo apgręžimo politikos pradžios prieglobsčio prašymai nė karto nebuvo pateikti pasienio kontrolės punktuose, nes daugelis migrantų neturi asmens dokumentų, Baltarusijos tarnybos jų nepraleidžia per savo punktus.

Įstatyme taip pat numatyta išimtis, jog prieglobsčio prašymą leidžiama pateikti ir kai kuriems neteisėtai sieną kirtusiems užsieniečiams, atsižvelgus į užsieniečio „pažeidžiamumą ar kitas individualias aplinkybes“.

Migrantų apgręžimo nuo valstybės sienos politika Lietuvoje pradėta taikyti rugpjūčio pradžioje. Tokias priemones nutarta įvesti Lietuvai susidūrus su neteisėtų migrantų srautais.

Vidaus reikalų ministerijos ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos duomenimis, per šį laikotarpį apgręžta maždaug 2,6 tūkst. migrantų.

Į Lietuvą per sieną su Baltarusija šiemet pateko daugiau nei 4 tūkst. neteisėtų migrantų. Daugelis jų yra iš Irako.

Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl jos šalyje paskelbta ekstremali situacija.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Gal tokią paslaugą

Gal tokią paslaugą portretas
būtų racionaliau teikti Irane, Afganistane, Konge ar gretimose šalyse, kur yra Lietuvos ambasados/atstovybės?

Lukašenkai į pagalbą

Lukašenkai į pagalbą portretas
Baltarusija ir toliau galės vilioti migrantus į Minską pridėdama informaciją, kad nereikės net sienos pereiti, galėsite jau kreiptis į Lietuvos ambasadą. Bėgliai mokės Baltarusijai už ilgalaikę nakvynę, maitinimąsi, kitas paslaugas taip padėdama režimui. Puiku?
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių