Lietuvą siaubė škvalas: smarkus lietus su kruša ir į pastatus besikėsinantys žaibai

 • Teksto dydis:

Šeštadienio popietę pranašaujant škvalą šalyje neapsirikta – šis artėjant vakarui apėmė vis daugiau teritorijoje esančių miestų ir miestelių. Gyventojai matomais šėlstančios gamtos vaizdais dalijosi socialiniuose tinkluose fiksuodami padarinius. Tačiau, pasak didžiųjų miestų ugniagesių, ši liūtis ypatingai didelių nuostolių, pirminiais duomenimis, nepridarė.

Liūtis Kaune – be didelių padarinių

Portalo žurnalistų kalbinti Kauno apskrities ugniagesiai įvardijo du esminius iškvietimus, į kuriuos per liūtį jiems teko vykti: dėl stipraus vėjo A. Mickevičiaus gatvėje buvo atplėšta skardinio stogo dalis. Kurį laiką ji buvo pavojingai pakibusi. Todėl ugniagesiams teko kilti autokopėčiomis ir ją nukelti.

Taip pat Kalniečių gatvėje, Kaune, per audrą nulūžo medžio šaka. Ji buvo pavojingai pakibusi, ugniagesiai ją pjovė pjūklu užlipę ant ištraukiamų kopėčių.

Liūtis Kaune:

Sunkiau pravažiuojamos – tik kelios gatvės

Vilnių pasiekusi stipri liūtis didesnės žalos taip pat nepadarė – sunkiau pravažiuojamos buvo vos kelios gatvės.

Liūtis Vilniuje:

„Grindos“ atstovas Egidijus Steponavičius BNS sakė, kad eismo sutrikimai buvo fiksuoti T. Narbuto gatvėje ir Verkių-Lakūnų gatvės sankryžoje.

„Grindos“ ekipažai šeštadienio vakarą budėjo, kad žmonės neužvažiuotų į užtvindytus ruožus.

Po valandos Klaipėdoje – giedresnė padangė

Uostamiesčio škvalas taip pat neskandino ir kitaip įnirtingai neniokojo. Ugniagesių teigimu, Šventojoje vienas medis buvo užvirtęs ant kelio, tad teko pašalinti minėtą kliūtį nuo važiuojamosios kelio dalies.

Tauragės rajone degė obels kamienas, tačiau vis dar neaišku, ar tai buvo žaibo sukeltas gaisras, ar liepsnos kilo dėl neatsakingo poilsiautojų elgesio. „Klaipėdoje griaudėjo, smarkiai lijo, bet gatvės nepatvino, buvo pravažiuojamos, eismas nesutriko. Po valandos intensyvesnio lietaus vėl tapo giedra“, – sakė ugniagesiai.

Liūtis Klaipėdoje ir Palangoje:

Primename, kad internautai socialinio tinklo „Facebook“ grupėse „Orai ir klimatas Lietuvoje“ bei „Orų entuziastai“ informacija apie liūtį skirtingose Lietuvos vietose pradėjo dalytis pavakarę – pieš 17 val.

Stipriausiai stichija tuomet šėlo pietvakarinėje Lietuvos dalyje – liūtys čia tvindė gatves.

Audros debesis taip pat nusitęsė nuo Druskininkų per Alytų, Marijampolę ir kitas šalies vietoves iki pat uostamiesčio.

Manoma, kad Vilkaviškio rajone esančiame Ramoniškių kaime nuo žaibo smūgio užsiliepsnojo net pastatas.

Internautai dalijosi jau ne tik lyg iš kibiro pliaupiančio lietaus vaizdais, bet ir padariniais. Pasak jų, Alytaus rajone stiprus vėjas su gausiu lietumi ir kruša pasikėsino į žmonių daržus.

Liūtis Alytuje:

Šeštadienio pavakarę gausus lietus su žaibais buvo stebimas ir Jurbarko bei Lazdijų rajonuose, Akmenėje Birštone.

Tuo tarpu, sostinėje situacija pašlijo tik gerokai vėliau

Kaip jau skelbta, škvalas siekė iki 15–20 m/s, o kai kur net iki 23 m/s.NAUJAUSI KOMENTARAI

marina thebault kosel

marina thebault kosel portretas
BRANDUOLINĖ TARŠA LIETUVOJE negyvos žuvys iš nemunų yra radioaktyviosios. Štai ką „bluewin“ šį vakarą skelbia Šveicarijoje: „Remiantis Olandijos visuomenės sveikatos ir aplinkos instituto (RIVM) skaičiavimais,„ radionuklidai kyla iš Vakarų Rusijos pusės “, net jei priemonės neleidžia nustatyti tikslesnę vietą. Nustatyti nuklidai yra labai dirbtiniai, todėl yra žmogaus kilmės. O jų sudėtis „gali rodyti branduolinės jėgainės kuro elemento žalą“, - sakoma Nyderlandų valdžios pranešime.

B. B. d.

B. B. d. portretas
Biski palijo su griaustiniu.... Tai jau bleeet palyti negalima LT ??? Vos palijo, ir be veik visi APSIMYŽO, Nu nx.... lepūneliai !!! Žurnalistai-negasdinkit savo antraštėmis dievobaimyngu :-))))))))))))

matai

matai portretas
Prisidėjo visokie jošaičiai bardiurų, susiaurino gatves, tai dabar ir vanduo iš to bardiurų lovio neišbėga, Viskas čia gerai, debilams taip ir reikia, juk reikia valyt ir lietaus vandenį- tai ir pinigus už tai paimt reik. Anksčiau lydavo, ir kažkur savaime nutekėdavo/ susigerdavo, dabar kauno vandenys suskaičiuoja litrais kiek lijo.
VISI KOMENTARAI 20
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių