Lietuva mini 33-iąsias nepriklausomybės atkūrimo metines

Lietuva šeštadienį mini 33-ąsias Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos metines.

Minint sukaktį, bus padėtos gėlės prie Kovo 11-ajai skirto paminklo „Žinia“ Nepriklausomybės aikštėje Vilniuje, vėliau Seimo Kovo 11-osios Akto salėje vyks šventinis posėdis ir Valstybės Nepriklausomybės stipendijos įteikimo ceremonija, pranešė Seimo Ryšių su visuomene skyrius.

Minėjime kalbės Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, Lietuvos nepriklausomybės Akto signatarai Gediminas Vagnorius ir Algirdas Kumža, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė Giedrė Žickytė, Lietuvos laisvės lygos įkūrėjo ir vadovo Antano Terlecko anūkas, istorikas Antanas Terleckas, kiti atstovai.

Iškilmėse dalyvaus Lenkijos Seimo maršalka Elžbieta Witek (Elžbieta Vitek).

Vidurdienį Nepriklausomybės aikštėje vyks trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonija, po jos Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopa ir Lietuvos kariuomenės orkestras Gedimino prospektu žygiuos iki Katedros aikštės, juos lydės eitynės „Nepriklausomybės atkūrimo kelias“ su Lietuvos ir Ukrainos vėliavų juostomis.

Kaune minint nepriklausomybės atkūrimo metines vyks mišios Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje ir Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje, po jų dvi šventinės eisenos pajudės Vienybės aikštės link: Vilniaus gatve žygiuos moksleiviai ir visuomeninės organizacijos, o Laisvės alėja – trispalvių šimtine nešini šauliai.

Tradiciškai pagrindiniu šventės akcentu taps iškilmingas minėjimas Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje, vyks Lietuvos šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės jaunųjų šaulių pasižadėjimas ir priesaika, prie Nežinomo kareivio kapo tradiciškai pakils Vyčio kryžiaus ordino vėliava.

Tiek Vilniuje, tiek Kaune šeštadienį į šventinius renginius veš nemokamas viešasis transportas.

1990 metų kovo 11 dieną Aukščiausioji Taryba-Atkuriamasis Seimas paskelbė, kad atkuriama nepriklausoma Lietuvos valstybė.

Už Aktą „Dėl Lietuvos Nepriklausomos valstybės atstatymo“ balsavo 124, susilaikė šeši deputatai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Eik iš čia namo, kremliaus

Eik iš čia namo, kremliaus portretas
beždžione ,ėdat lietuvišką duoną ir lendat ,kaip žiurkės, pašikt ant Lietuvos,bjaurybės okupantai ..

ŽODIS "NEPRIKLAUSOMYBĖ"

ŽODIS "NEPRIKLAUSOMYBĖ" portretas
Lietuvoje skamba, kaip keiksmažodis arba paprasčiausias pasityčiojimas. Kuriame kampe ir kas yra matęs tą "NEPRIKLAUSOMYBĘ"? Esame elementari, Amerikos viena iš daugelių, karinė bazė. Bus įsakyta ir visi kaip vienas eisite kariauti į Ukrainą arba Rusiją ginti banditinės Amerikos interesų.

Tam :)))

Tam :))) portretas
Jei jis sąžiningai dirbo, ne represinėse struktūrose, tai jiems pagarba, kad neišbėgo iš Lietuvos, kaip kai kurie patrijotai ,,vadavo,, mus iš užsienio, nesvarbu kur jie dirbo, o ne buvo veltėdžiai ir kaip rašai išlaikytiniai, tik jų dėka buvo sukurta daug gėrybių Lietuvoje, kurias dabartiniai patriotai išvogė ir išporceliavo.
VISI KOMENTARAI 19
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių