Leidimą laikinai gyventi užsieniečiai galės gauti prieš atvykdami į Lietuvą

  • Teksto dydis:

Nuo ateinančių metų pradžios leidimą laikinai gyventi užsieniečiai galės gauti prieš atvykdami į Lietuvą, antradienį pranešė Migracijos departamentas.

Įstaiga pranešė pradedanti teikti leidimų laikinai gyventi Lietuvoje išdavimo paslaugą per išorės paslaugų teikėją – kompaniją „VFS Global“, kuri panašias paslaugas teikia daugelio šalių vyriausybėms bei diplomatinėms atstovybėms.

Leidimą laikinai gyventi Lietuvoje norintys gauti užsieniečiai nuo kitų metų sausio 2-osios prašymus galės pateikti 34 skirtingose užsienio valstybėse, kuriose veiks tokias paslaugas teikiantys „VFS Global“ biurai.

Paslaugų teikėjas bus įgaliotas teikti klientams informaciją apie leidimų laikinai gyventi išdavimo tvarką, priimti prašymus bei privalomus pateikti dokumentus, rinkti asmens ir biometrinius duomenis, perduoti juos Migracijos departamento specialistams.

Į „VFS Global“ biurus galės kreiptis visų užsienio valstybių piliečiai, nepriklausomai nuo to, ar jie reziduoja toje valstybėje, kurioje teikiamos minėtos paslaugos, pranešė departamentas.

Visais atvejais sprendimus dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo ar neišdavimo priims Migracijos departamento specialistai. Prašymo nagrinėjimui bus skirta nuo vieno iki trijų mėnesių.

Išorės paslaugų teikėjas taip pat bus įpareigotas rinkti Lietuvos valstybės rinkliavas už paslaugas.

Migracijos departamento specialistams priėmus sprendimą išduoti leidimą laikinai gyventi Lietuvoje, pagaminta kortelė bus siunčiama į užsienį. Taip užsienietis į Lietuvą atvyks jau turėdamas galiojantį leidimą gyventi.

Iki sausio 2 d. prašymus išduoti leidimą laikinai gyventi galima pateikti tik legaliai atvykus į Lietuvą ir rezervavus vizitą Migracijos departamente.

Jei užsienietis turės vizą, suteikiančią teisę jam atvykti į mūsų šalį arba naudosis beviziu režimu, jis galės jau išrašytą leidimo laikinai gyventi kortelę atsiimti Lietuvoje.

Nuo šių metų pradžios Migracijos departamento darbuotojai įvairių užsienio valstybių piliečiams išdavė daugiau kaip 111 tūkstančių leidimų laikinai gyventi Lietuvoje, pakeitė – 15 tūkstančių.NAUJAUSI KOMENTARAI

Yra tokia

Yra tokia portretas
Is novosibirsko kuri LT ivardija ,kaip rusu roju ir kviecia cia atvykti ,nors rusijoje karo nera ,bet ja isileido .Jos paskirose internetinese nersa ne Vienos nuotraukos ar sizeto apie KARA UKRAINOJE! Kodel? Matyt zino kad ant savu nieko negalima ir numato ju atejima cia su ginklu rankoje.Tai kodel tokius rusus prima ir kokiam tikslui ,matyt ta zino uzsikase 75 metams kurie isisege nezabutkas ,negali ju pamirsti ir ju laukia ,tam ir uzsikase matyt ?

Tai taip

Tai taip portretas
Isena, kad kas nores kiek nores ir kada panores tas ir sius i LT ka tik nori ! O musu valdzialiurbiai juos priims . O kur musu instituciju patikra atvykstanciu,jokios nu bl at cia jau virs nahaliskumo ir musu 141 bejegiskumas ,ka nors pries tai papriestaraut,avinu valdzia tada .

reikia kovoti,o ne begioti ,

reikia kovoti,o ne begioti , portretas
Kiekviena tauta turi kovoti viduje valstybes, one begioti kaip isdavykai,kai aprims ,kiti zus,tai jau tada sugriz atgalion,argi cia toks zmogus gali myleti savo zeme,valstybe,visi turi viduje daryti ,tvarkyti o ,ne begioti per pasauli,kokia valstybe susikuri su tokia reikia gyventi o ne ieskoti geresnio gyvenimo svetur,sitaip lakstydami niekada nesukurs geri pas save,ir nieks nesukur tau tavo zemeje,jeigu ne tu pats,tai tie lakstymai nieko gero neduoda,reikia patiems tvarkytis savo valstybeje su blogiu,o ne ieskoti po pasauli ko nepametes,
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių