Kvietimus studijuoti aukštosiose mokyklose gavo beveik 25 tūkst. asmenų

  • Teksto dydis:

Kvietimų studijuoti aukštosiose mokyklose šeštadienį sulaukė beveik 25 tūkst. asmenų - lyginant su pernai metais, tiek stojančiųjų, tiek pakviestųjų studijuoti mažėja.

Kaip pranešė Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO), studijuoti valstybės finansuojamose ir su studijų stipendijomis vietose pakviesti 14 146 asmenys - tai yra 3 proc. mažiau nei pernai, kuomet jų buvo 14 516. Į valstybės nefinansuojamas vietas pakviesta 14 proc. mažiau – 10 685 stojantieji (2015 metais buvo 12 443).

61 proc. stojančiųjų aukščiausiu prioritetu rinkosi universitetų studijų programas, 39 proc. – kolegijų.

Į tiksliniu būdu valstybės finansuojamas studijų vietas pretenduoja 1 586 stojantieji, kurie pareiškė 1 949 pageidavimus.

Anot LAMA BPO, pagrindinio priėmimo etape informacinėje sistemoje prašymus studijuoti pateikė 29 766 stojantieji (pernai jų buvo 33 198). Iš pateikusiųjų prašymus, 17 239 jaunuoliai vidurinį išsilavinima įgijo šiemet.

Didžiausias skaičius asmenų studijuoti pakviesta pagal šias programas: Kauno technologijos universiteto (KTU) Programų sistemų (403), Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Medicinos (308), Vilniaus universitete (VU) - teisės (246) ir ekonomikos (214), Lietuvos sporto universitete (LSU) - Treniravimo sistemų (197).

Tarp kolegijų, daugiausia kvietimų išsiųsta studijuoti Kauno technikos kolegijos automobilių techninio eksploatavimo (186), Vilniaus kolegijos Bendrosios praktikos slaugos (180),  programų sistemų (171), tarptautinio verslo (171). Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos Transporto logistikos (153) programose.

Daugiausia pakvietimų studijuoti išsiuntė VU (2426), KTU (1296), VGTU (1296), Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) (457) bei LSMU (412).

Iš visų pasiūlytų 837 studijų programų priėmimas nutrauktas į 82 studijų programas, kurias rinkosi per mažas skaičius stojančiųjų. Iš 56 naujų studijų programų stojančiųjų dėmesio sulaukė 49 programos, į kurias studijuoti pakviesti 1 224 asmenys.

Kaip BNS sakė LAMA BPO asociacijos prezidentas Pranas Žiliukas, tai, jog dešimtadalį programų teks uždaryti nesulaukus norinčių studijuoti, rodo, kad programų pasiūla Lietuvoje yra per didelė.

„Tai rodo ir programų gausą, ir ne tokį jau didelį studentų. skaičių: tokiam stojančiųjų skaičiui, koks yra Lietuvoje, tokia studijų programų pasiūla yra aiškiai per didelė. Jos turėtų būti jau geriau viduje lankstesnės, bet stambesnės“, - BNS Sakė P.Žiliukas.

Anot jo, kai kuriais atvejais tuo pačiu pavadinimu ta pati studijų programa yra paklausesnė viename universitete, tačiau kitame ji populiarumo nesulaukia.

Pasak jo, šiemet daugiausia pageidavimų sulaukta studijuoti mediciną ir programų sistemas: LSMU į medicinos programą sulaukta 669, VU - 504 prašymų pirmuoju pageidavimu. Programų sistemos KTU programa sulaukė 378 prašymų pirmuoju numeriu, ta pati programa VU - 375 prašymų. Populiariausiųjų penketuke - ir odontologija, kurią LSMU studijuoti panoro 366 pareiškėjai.

Profesorius pažymi, kad nors studentų, kaip ir gyventojų, mažėja, taip pat ir mažinamas valstybės remiamų studijų vietų skaičius, pačių stojančiųjų procentas nuo abiturientų išlieka daugmaž pastovus.

„Todėl sakyti, kad daug emigruoja - ne, nieko panašaus (...), proporcijos, kiek išvažiuoja studijuoti, yra tradicinės - tai daugiau bendra piliečių mažėjimo tendencija“, - sako asociacijos vadovas.

Informacija stojantiesiems apie kvietimą studijuoti išsiųsta elektroniniu laišku, taip pat ją stojantysis gali matyti savo prašymo paskyroje.

99 proc. pakviestųjų į universitetus konkursinis balas viršija 2 balus, 90 proc. – 3 balus. Kolegijų sektoriuje 2 balus viršija 77 proc. pakviestųjų konkursinis balas, 3 balus – 54 proc. pakviestųjų.

Sutartys su pakviestaisiais studijuoti bus sudaromos aukštosiose mokyklose nuo ateinančio pirmadienio iki ketvirtadienio 17 valandos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Asilas

Asilas  portretas
Ką čia rašot medicina LSMU aplenkė visas kitas Lietuvos programas
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių