Kviečia dalytis taika ir ramybe: Betliejaus ugnis pasiekė Prezidentūrą

Lietuvos skautai antradienį į Prezidentūrą atnešė taikos ir visos žmonijos brolybės simbolį – Betliejaus ugnelę. Iš jų rankų ją priėmė pirmoji ponia Diana Nausėdienė.

Šis tradicinis pasidalijimas šviesa ir Dievo meile – prigijęs advento paprotys, brangus visiems šalies žmonėms. Kasmet Betliejaus ugnelės kelionė per pasaulį iš Jėzaus gimimo vietos turi savo šūkį, šiemet jis: „Išdrįsti siekti taikos!“ Taip skautai kviečia susimąstyti apie asmenines kiekvieno pastangas, kurias turime įdėti siekdami taikos pasaulyje, savo šalyje ir savyje. Taip pat šis šūkis kalba apie tai, kad siekti taikos ne visada yra lengva, todėl reikia turėti vidinės drąsos, jei norime, kad pasaulis taptų geresne vieta gyventi.

„Adventas – tai virsmo laikas, kai šviesa nugali tamsą. Pirmiausia – mūsų pačių širdyse, kad galėtume šviesa ir ramybe dalintis su savo šeima, bendruomene, ypač su tais, kuriems to labai trūksta. Šių dienų pasaulis nėra ramus, tad kiekvienas turėtų išdrįsti kurti taiką aplink save ir skleisti kiek tik pasiekia toliau. Išdrįsti kito žmogaus akyse visų pirma pamatyti savo artimą bendrakeleivį, o ne priešą, kad ir koks jis būtų. Atėję su taika mes laimime visi“, – sakė D. Nausėdienė, dėkodama skautams už kilnią misiją ir pasižadėdama jiems kartu budėti už taiką.

Kartu su niekuomet neužgęstančia liepsna į visų mūsų namus perduodama Betliejaus dvasia, primenanti, kad tikroji asmens ir pasaulio taika ir ramybė daugiau kaip prieš 2000 metų gimė Betliejuje.

Skautų pastangomis šilumą, viltį ir taiką nešanti liepsnelė iš rankų į rankas keliaus po šalies miestus ir miestelius. Ją perėmę iš lenkų, lietuviai perduos taikos estafetę kaimynams latviams.

Prezidentūra kviečia dalytis taika ir ramybe – Betliejaus ugnelė čia darbo valandomis iki 24 dienos lauks kiekvieno geros valios žmogaus. Užeikite pro pagrindinį įėjimą nuo S. Daukanto aikštės ir, uždegę savo žvakę, parsineškite į namus dalelę jos skleidžiamos šviesos.NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Sako, kažkas mums ir Alaho ugnį gabena... :/

Anonimas

Anonimas portretas
Ne pradekit su savo adventais.Gana apsimesti tikinčiaisiais. Adventas nauji metai Velykos. Tai yra verslininkų pasipelnijimo metas.

gerai

gerai portretas
Anksčiau viena Daliukė vargdavo, dabar dviese dalinasi ta našta! Atrodo, kad po taikos vėliava galima daryt ką nori...taikiai ir ramiai ką nors sugadint, taikiai ir ramiai, ir dar su šypsena kišenes kam nors pakraustyt.... pinigų pasiplaut....mokesčius sukelt...Svarbiausia RAMIAI ir TAIKIAI...
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių