KT vadovė dėl galimybių paso: byla rengiama nagrinėjimui, sprendimas tikėtinas vasarį

Šiuo metu vyksta intensyvūs bylos dėl galimybių paso parengimo teisminiam nagrinėjimui darbai, sprendimas tikėtinas vasarį, sako Konstitucinio Teismo (KT) pirmininkė Danutė Jočienė.

„Konstitucinis Teismas yra išdėstęs poziciją bylą nagrinėti paankstinta tvarka, tai reiškia, kad šiuo metu vyksta intensyvūs bylos parengimo teisminiam nagrinėjimui darbai. (...) Tikėtina, kad byla bus pradėta nagrinėti kitų metų vasario pradžioje ir tikrai labai tikėsimės, kad iki vasario pabaigos bus priimtas nutarimas“, – BNS sakė Konstitucinio Teismo pirmininkė.

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį paragino Konstitucinį Teismą „maksimaliai greitai“ išnagrinėti dalies Seimo narių kreipimąsi dėl galimybių paso konstitucingumo, tačiau pats pranešė atskirai į KT dėl to nesikreipsiantis.

Kaip pažymi D. Jočienė, KT lapkričio 25 dieną priėmė nagrinėti dalį Seimo narių prašymo dėl galimybių paso atitikties Konstitucijai ir ją nagrinės paankstinta tvarka.

„Mes tik šią savaitę sulaukėm Vyriausybės potvarkio, kuriuo buvo paskirti Vyriausybės kaip suinteresuoto asmens atstovai byloje, šiandien bus išsiųsti klausimai suinteresuoto asmens atstovams ir jų bus paprašyta per maksimaliai trumpiausią laiką pateikti suinteresuoto asmens poziciją“, – sakė KT vadovė.

Šiuo metu vyksta intensyvūs bylos parengimo teisminiam nagrinėjimui darbai.

Pasak D. Jočienės, taip pat kreiptasi į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą, kad jis pateiktų su COVID-19 susirgimais susijusią informaciją, kuria remdamasi Vyriausybė priėmė nutarimą dėl galimybių paso.

Lapkritį KT priėmė nagrinėti grupės opozicinių parlamentarų prašymą įvertinti, ar Vyriausybės nutarimas dėl galimybių paso, skirto valdyti koronaviruso pandemijai, neprieštarauja pagrindiniam šalies įstatymui.

Kreiptis į KT dėl galimybių paso prezidentą trečiadienį paragino grupė žinomų žmonių, visuomenininkų, įteikę kreipimąsi su, kaip jie patys teigia, daugiau nei 100 tūkst. žmonių parašų. Į teismą kreipusis prezidentui, galimybių pasas būtų nustojęs galioti, kol būtų pateiktas teismo išaiškinimas.

Seimo narių grupė laikosi pozicijos, kad galimybių pasas ne tik segreguoja žmones, diskriminuoja atskiras jų grupes, bet ir varžo asmens teises į mokslą, teisę laisvai pasirinkti darbą, susirinkimų teisę, ūkinės veiklos laisvę, teisę gauti paslaugas.

Kreipimąsi pasirašė 36 Seimo nariai, priklausantys opozicinėms Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS), Darbo partijos, Regionų partijos ir Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijoms.

Opozicija į KT kreipėsi dėl Vyriausybės vasario 26 dienos nutarimo, kuriuo šalyje buvo paskelbta ekstremalioji situacija. Šiame daugelį kartų keistame nutarime yra nustatyti pandemijos ribojimai, tarp jų ir skirtingos sąlygos turintiems galimybių pasą ir nevakcinuotiems bei nepersirgusiems žmonėms.NAUJAUSI KOMENTARAI

jooo

jooo portretas
Vasario menesi? Kuogi jie ten taip uzsieme ? Kreipiasi seimo nariai, o jie dirbtinai vikina eiga! Gal pas mus ir KT dvardoniu ?

LLL

LLL portretas
Cirkininkė iš "KT" pasakoja pasakas - bus kaip ir buvo - pasvarstys vasarį, (jeigu nepatingės), sprendimą oficialiai paskelbs po metų ar kada leis konservai ir daugiau nieko nebus. Toks, KT teismas kaip Lietuvos - pasityčiojimas iš teisėtvarkos aplamai. Tokių pavyzdžių iš Lietuvos KT jau yra. Kam aplamai reikalingas Konstitucinis teismas, kuris leidžia trypti konstituciją???. Jo sprendimas jau turėjo būti seniau, o ne tolimoje ateityje

Birutė

Birutė portretas
Šaunu pagaliau baigsis tas žmonių niekinimas tos valdžios.Ir gal jausimes saugesni,nes kaip prašoma asmens dokumentas esame neužtikrinti kad kas nors juo gali pasinaudoti.Dabar esame psichologiškai spaudžiami tos valdžios.Jie turi atsakyti už tai,kad nuolat verčiami atsisakyti savo gyvybės leisdami tą prakeiktą vakciną.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių