Quantcast

KT verdiktas: A. Širinskienės tyrimo komisija Seime sudaryta neteisėtai

„Valstietės“ Agnės Širinskienės vadovauta laikinoji tyrimo komisija, tyrusi galimą poveikį sprendimų priėmėjams ir politiniams procesams, sudaryta pažeidžiant Konstituciją ir jos išvados yra neteisėtos, penktadienį paskelbė Konstitucinis Teismas (KT).

Anot jo, Seimo laikinajai tyrimo komisijai negalima pavesti neaprėpiamos apimties užduočių.

KT pabrėžė, kad Seimo laikinosios tyrimo komisijos sudaromos ne bet kokiems, o tik ypatingiems, valstybinės svarbos, klausimams ištirti, ir tik Seimas gali nustatyti jai uždavinius.

„(...) sudarant tyrimo komisiją negalima taip jai suformuluoti užduočių, kad komisija savo nuožiūra galėtų pasirinkti, kuriuos tyrimo uždavinius ir kokia apimtimi ji įgyvendins, taip nustatant savo atliekamo tyrimo ribas“, – teigiama nutarime.

Pasak teismo, tokiu būdu laikinoji komisija perimtų Seimo konstitucinius įgaliojimus.

Todėl KT paskelbė, kad konstituciniams atsakingo valdymo ir teisinės valstybės principams prieštarauja Seimo 2018 metų rugsėjo 25 dienos nutarimas, kuriuo sudaryta laikinoji tyrimo komisija, ir 2020 metų gegužės 14 dienos nutarimas, kuriuo patvirtintos jo išvados.

„(...) komisijai buvo nustatyti taip plačiai suformuluoti parlamentinio tyrimo klausimai, kad pagal juos komisijai pavesta ištirti iš esmės visus 2008–2016 metais šalyje vykusius politinius procesus, teisėkūros procesus, visų valstybės institucijų vadovų, valstybės tarnautojų rinkimą ir skyrimą ar jų veiklą tuo laikotarpiu, visų valstybės valdomų įmonių ar jų dukterinių bendrovių, viešųjų įstaigų vadovų, valdymo ar priežiūros organų narių rinkimą ar skyrimą, jų veiklą tuo laikotarpiu, visų kompetentingų institucijų veiklą, susijusią su informacijos iš teisėsaugos ir žvalgybos institucijų gavimu ir šios informacijos pagrindu priimtais sprendimais tuo laikotarpiu“, – penktadienį aiškindamas teismą nutarimą sakė KT pirmininkas Dainius Žalimas.

Anot jo, taip suformuluoti parlamentinio tyrimo klausimai vertintini kaip neįmanomi ištirti, todėl A. Širinskienės vadovaujama komisija pati nusistatė savo tyrimo ribas.

Ji tyrė tris 2013–2014, 2017 ir 2018 metais vykusius epizodus, susijusius su Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos, Generalinės prokuratūros veikla, Seimo narių grupės kreipimusi į KT dėl Pensijų kaupimo įstatymo.

KT pirmininkas atkreipė dėmesį, kad neteisėtomis pripažintos ir šio tyrimo išvados, nors dėl jų niekas nesikreipė į Konstitucinį Teismą.

„Antikonstitucinės komisijos išvados savaime negali būti teisėtos“, – sakė D. Žalimas.

Dėl A. Širinskienės komisijos į KT 2018 metais kreipėsi opozicinių konservatorių, liberalų ir socialdemokratų grupė. Jie argumentavo, kad komisijai nebuvo suformuluoti konkretūs valstybinės svarbos klausimai, tad komisija galėjo tirti iš esmės viską, kas vyko politiniame procese aštuonerius metus.

Opoziciniai konservatoriai ir socialdemokratai atsisakė dalyvauti šiame parlamentiniame tyrime, apkaltindami jį politiniu angažuotumu. Laikinojoje komisijoje dirbo vienintelis opozicijos atstovas – liberalas Eugenijus Gentvilas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

deiniui

deiniui portretas
tiems kas yra galvojantys, aiškiai matosi kad teisiniai dalykai mūsų šalyje sutvarkyti taip, kad valstybiniai vagys nenukentėtų. Valstiečiai irgi tą matė, todėl griebėsi bent šio šiaudo - parlamentinių tyrimų. Daugiau nieko neįmanoma padaryti.Teisėtvarka iš esmės buvo keičiama tuoj po sąjūdžio, kai išpirdolino tikruosius patriotus kuo toliau nuo valdymo, o į jų vietą svarbiuose valstybei postuose liko apsimetėliai ir atsirado nauji gnydos. Prokuratūra, juristai, tyrėjai, teismai...Paskui teisėtvarkos įstatymai(ir ne tik jie) dar kartą buvo tyliai ir gudriai iškreivalioti stojant į Europos sojūzą..Vieninteliai dabartiniai seimo nariai bent kažką sugalvojo, o būtent, kaip taisyti baisią padėtį leidžiančią laisvai vokti ir apgaudinėti.Palyginus su kitom per 30 metų kadencijom, pvz.Sabatauskas-seimo teisės ir teisėtvarkos daugiametis komiteto pirmininkas, ne tik nieko panašaus nedarė bet ir kartu su Šedbaru, mano nuomone , atnešė daug žalos Valstybei su aiškiai šališkom iniciatyvom.

deinis

deinis portretas
Perskaičiau komentarą KONSTITUCIJA ir plaukai pasitojo ant plikės ,nejaugi žmonės ,dargi iš seimo neturi žiurėti kur kas vagia ,tai neleidžia KT ,taip pat nesupratau E.Gentvilo ,jis prieš tai kad tirtų kur milijardai nuplaukia žemina komisiją ir dar visaip išvadina vyriausybę ,neprisimenu žodžių ,bet per tv rodė jo kalbą ,nebesuprantu su kuo ir prieš ką ,vyriausybė turėtų pasidomėti

Runkeliams

Runkeliams portretas
nemeluokit, valstiečiai jau seniai išsiaškino tą sklypą ' už eurą" :Sklypas už 1 eurą ) „Bat Cap Infrastructure Fund“ įsigijo ne sklypą, o bendrovę, kuri valdo 1,3 mln. eurų įsipareigojimų vertės sklypą. Tiesa, kad už šią bendrovę buvo sumokėta tokia suma, tačiau tiesa ir tai, kad drauge su ja įsigyti ir finansiniai įsipareigojimai, kurie siekia 1,3 mln. eurų. Mokyklos atstovai taip pat paaiškino, kad tai yra 20 metų sandoris, kurio vertė yra 20 mln. eurų“, – kalbėjo politikė, akcentuodama, kad tai turėtų būti įdomu tiems, kuriems rūpi faktai" . Sumoketa simbolinė suma, nes turtas įkeistas bankui ir už jį 20 metų bus mokama 1 300 000 eurų sumos įmokos.
VISI KOMENTARAI 40

Galerijos

Daugiau straipsnių