Konstitucinis Teismas dar kartą nagrinės VMVT vadovo J. Miliaus atleidimą

 • Teksto dydis:

Konstitucinis Teismas (KT) antradienį pradeda dar kartą nagrinėti buvusio Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo Jono Miliaus atleidimo aplinkybes.

Į KT pernai lapkritį kreipėsi Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT), prašydamas įvertinti, ar įsakymas bei Vyriausybės nutarimas dėl J. Miliaus atleidimo neprieštarauja įstatymams ir Konstitucijai. LVAT sustabdė bylos nagrinėjimą, kol KT išnagrinės prašymą.

Tai jau antras kartas, kai dėl J. Miliaus atleidimo prašoma KT išaiškinimo. KT 2018-ųjų kovą paskelbė, kad Vyriausybės 2016 nutarimas dėl J. Miliaus atleidimo neprieštarauja Konstitucijai, tačiau nevertino, ar Vyriausybė pagrįstai nepritarė jo ataskaitai. Anot KT, tą ištirti turėtų J. Miliaus atleidimo bylą nagrinėjantis teismas.

Vilniaus apygardos administracinis teismas atnaujinęs bylos nagrinėjamą 2018 metų birželį atmetė J. Miliaus skundą ir paskelbė, kad jo atleidimas buvo teisėtas. Pastarasis sprendimą apskundė LVAT teigdamas, kad teismas netyrė ir nesuformavo savo pozicijos dėl Vyriausybės sprendimo nepritarti veiklos ataskaitai pagrįstumo.

J. Milius bylinėjasi su Vyriausybe ir Veterinarijos tarnyba dėl, jo manymu, neteisėto atleidimo. Buvęs įstaigos vadovas prašė panaikinti nutarimą, kuriuo jis atleistas iš pareigų, grąžinti jį į darbą ir sumokėti vidutinį atlyginimą už laiką, kurį jis bus atleistas.

Teisėsauga J. Miliui buvo pateikusi įtarimus piktnaudžiavimu tarnyba ir dokumentų klastojimu. Specialiųjų tyrimų tarnyba tyrė įtarimus, kad šaldytus maisto produktus gaminanti Kauno bendrovė „Judex“ per parlamentarą „tvarkietį“ Petrą Gražulį siekė paveikti tarnybą, jog ši neskirtų nuobaudų už pažeidimus.

Generalinė prokuratūra pernai birželį nutraukė ikiteisminį tyrimą J. Miliaus atžvilgiu.NAUJAUSI KOMENTARAI

Gal pirma

Gal pirma portretas
Tegu KT susitvarko,nes atleisti nuo kovo men trys teisejai,bet kazkodel sedi KT ir dirba toliau ir teisia kitus, mano nuomone

Milius tikras Lietuvos patriotas

Milius tikras Lietuvos patriotas portretas
Rusija apšmeižė principingą pareigūną, o Lietuvos politikai susidorojo. Per šią bylą išaiškės visi Rusijos rezidentai Lietuvoje, pradedant Pupuliu.

slykstu

slykstu portretas
Cia Tai veikejas sveiku protu neimanoma numanyti kiek sitas buves Valstybes klerkas turi prikaupes pinigeliu kad ant koju kelinti metai sukelti visi musu Valstybes auksciausio lygio teismai mano manymu tai parodo ant kokio pelningo aruodo sedejo sis auksto rango Valstybes veikejas Nesenai buvo publikuojami straipsniai kaip irgi labai zymi asmenybe Furmonavicius taip pat bylinejasi su Valstybe o kiek priciuptu korumpuotu teiseju bylinejasi su Valstybe slyksciai noredami irodyti savo nekaltuma Slykstu skaityti ir girdeti tokiu veikeju pasisakymus ir irodinejimus bet cia Lietuva stebuklu krastas
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių