Konservatorė: nekaltos Ukrainos vaikų akys liudija Rusijos karo žiaurumą

Ketvirtadienį Seime Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnės Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės iniciatyva buvo atidaryta fotografijų paroda „Ukrainos vaikai kalba“.

Parodoje siekiama parodyti visą karo beprasmybę įkūnijančią tikrovę – sužeisto vaiko alsavimą, motinos ir vaiko bėgimą buvusio gyvenamojo namo griuvėsiais.

TS-LKD frakcijos seniūnė teigia, kad Ukrainoje nuo Rusijos invazijos pradžios jau žuvo daugiau nei 200 vaikų. Pasak parlamentarės, Rusijos žiaurumas Ukrainoje sunkiai paaiškinamas sveiku protu mąstančiam žmogui, o ypač nekaltiems vaikams, todėl, anot jos, svarbu liudyti ir garsiai kalbėti apie Ukrainos vaikų išgyvenimus.

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė teigia, kad vaikams, gyvenantiems netoli kontaktinės linijos, t. y. žemės ruožo, kuriame kovos vyksta intensyviausiai, minos ir sprogmenys kelia nuolatinę grėsmę jų saugumui ir sukelia traumas bei emocinius išgyvenimus. Konflikto zonoje sutrikdytas kokybiškų pagrindinių sveikatos priežiūros paslaugų teikimas kelia problemų vaikų ir moterų sveikatai. 

„Iš nuotraukų į mus prabyla nekalti Ukrainos vaikai. Iš jų akių nebylios, bet emocingos kalbos mes girdime visą karo beprasmybę. Iš jaukaus miego pažadintų Ukrainos vaikų tikrovę pervažiavo Rusijos tankai. Vaikų žaidimų aikšteles paženklino nužudytų artimųjų kapai. Su pasityčiojimu išpaišytos raketos „Už vaikus“ sugriovė buvusius jų namus. Tai skirta tam, kad vaikai mechaniškai krūpčiotų pečius požemyje ir lauktų eilinio bombos sprogimo. Neįmanoma žodžiais paaiškinti tokio košmariško brutalumo“, – fotografijų parodos „Ukrainos vaikai kalba“ atidaryme teigė Seimo pirmininkės pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė- Mikulėnienė.

Iš jaukaus miego pažadintų Ukrainos vaikų tikrovę pervažiavo Rusijos tankai.

Parodos atidaryme sveikinimo žodį taręs Ispanijos užsienio reikalų ministras Jose Manuelis Albaresas pasakojo apie savo apsilankymą prie Lenkijos ir Ukrainos sienos esančiame Ukrainos karo pabėgėlių centre, ten esančių vaikų veidai liudija karo beprasmybę.

„Mačiau tuos vaikų veidus pabėgėlių centre ir pagalvoju, jog tai gali būti ir mano vaikai, tai sukrečia. Ukrainos vaikų veidai liudija, su kokia humanitarine drama susiduria visa Europa“, – teigė ministras J. M. Albaresas.

Ukrainos ambasados Lietuvoje trečioji sekretorė Olena Kuzmenčiuk parodos atidaryme pasakojo apie daugiau nei du mėnesius besitęsiantį karą ir kaip jis atėmė daugelio Ukrainos vaikų vaikystę, kuriems jau daugiau nei du mėnesius tenka gyventi rūsiuose, juose žaisti ir miegoti.

„Rusijos okupantai žudo ne vien karius, jie jau sužalojo apie 690 vaikų, iš kurių 217 žuvo. Pagal mūsų turimus duomenis, apie 120 tūkstančių vaikų yra prievarta išvežti iš savo namų į Rusiją. Žiūrint į šias nuotraukas, mes suprantame, kad vaikų akys nemeluoja ir jų ašaros yra tikros, o mes už tas ašaras niekada negalėsime atleisti“, – teigė O. Kuzmenčiuk.

Parodoje dalyvavusi nuo karo į Lietuvą pabėgusi Irina Kovalenko pasakojo istoriją, kaip jos krikšto dukra kartu su savo šeima po Rusijos karių perspėjimų apie galimą nužudymą ar išprievartavimą pasirinko tris valandas miško takais bėgti iš savo namų, žinodami, kad tie takai gali būti užminuoti.

„Tris valandas trukusi kelionė baigėsi sėkmingai, tačiau aš neįsivaizduoju, kaip vaikas tai gali ištverti“, – apie krikšto dukros išgyvenimus Černigovo apskrityje pasakojo I. Kovalenko.

Fotografijų parodą „Ukrainos vaikai kalba“ galima pamatyti Seimo pirmuosiuose rūmuose esančioje Lietuvos laisvės gynėjų galerijoje. Paroda bus eksponuojama iki gegužės 9 dienos.


Šiame straipsnyje: Seimasparodakaras Ukrainoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių