Kondicionierius pastato išorėje be leidimo – irgi savivalė

 • Teksto dydis:

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) vis sulaukia skundų apie pastatų išvaizdą pakeitusius savavališkus paprastojo remonto darbus. Ne vienas pažeidėjas nustemba, kad norint pritvirtinti kokią nors įrangą, pavyzdžiui, kondicionierių, ant pastato sienos ar stogo, reikia kreiptis į savivaldybės architektus ir gauti leidimą. Kad tokio leidimo reikia norint įstiklinti balkoną, perdažyti namo fasadą ar jo dalį, – žino, o apie įrangos tvirtinimą – ne.

Pasak VTPSI specialistų, statybos techninis reglamentas „Statybą leidžiantys dokumentai“ nustato, kad įvairios įrangos, inžinerinių sistemų ar konstrukcijų tvirtinimai ant pastato fasado, šlaitinio ar plokščiojo stogo, kai jos iškyla aukščiau kaip vienu metru virš plokščiojo stogo parapeto, laikomi pastato išorės išvaizdą keičiančiais darbais.

Jeigu keičiama remontuojamo daugiabučio namo ar visuomeninio pastato mieste išvaizda, pagal šio reglamento reikalavimus reikia gauti rašytinį pritarimą paprastojo remonto aprašui. Šis aprašas privalomas ir tuo atveju, kai pastatas yra konservacinio prioriteto ar kompleksinėje saugomoje teritorijoje, kultūros paveldo objekto teritorijoje ar kultūros paveldo vietovėje. Išimtis galima tik tada, kai būtina skubiai pašalinti avarijos grėsmę, jos ar stichinės nelaimės padarinius. Kitais atvejais minėtieji remonto darbai, negavus statybą leidžiančių dokumentų, laikomi savavališka statyba.

Todėl daugiabučių gyventojai ar visuomeninių pastatų savininkai ar naudotojai, savavališkai ant pastato sienos pritvirtinę kondicionierių ar aukščiau kaip vienu metru virš pastato plokščiojo stogo parapeto iškėlę židinio dūmtraukį, gali sulaukti nemalonumų. Už neypatingo statinio savavališką paprastąjį remontą gali būti skirta nuo 57 iki 144 eurų administracinė bauda, už ypatingo statinio (aukštesnio kaip 20 m ir didesnio kaip 2 tūkst. kvadratinių metrų bendro ploto) – nuo 289 iki 579 eurų.

Pasirūpinti paprastojo remonto aprašu nėra sudėtinga. Jį gali parengti pats statytojas. Šį aprašą sudaro aiškinamasis raštas, pastato fasado ir (ar) šlaitinio stogo spalvotos nuotraukos bei numatoma statinio išorės vizualizacija (spalvotos nuotraukos, brėžiniai ir kt.). Jį ir prašymą išduoti rašytinį pritarimą reikia pateikti savivaldybės administracijai nuotoliniu būdu per statybos leidimų ir statybos valstybinės priežiūros informacinę sistemą „Infostatyba“ arba tiesiogiai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Hmm

Hmm portretas
Šiaip jau o kodėl nereikia artimiausių kaimynų sutikimo? Aš kažkaip nesužavėtas idėja, kad kaimynai prie mano langų pasikabins kažkokį birbalą. Norite kondicionuotis, tieskites linijas nuo pat stogo ir ten montuokite kondicionierius.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių