Kėdainių senamiestyje – didinga Kalėdų eglutė

 • Teksto dydis:

Įžiebta unikalumu, idėja ir elegancija didmiesčiams nenusileidžianti Kėdainių Kalėdų eglutė.  Didingo jos mirgėjimo, Kalėdų Senelio nuoširdumo ir augančių gerumo sparnų užburti miestelėnai penktadienio vakarą dar ilgai nesiskirstė iš senamiesčio. Ir šventei, ir puošybai parinkti kėdainiečiams iki šių dienų be galo svarbūs didingiausio miesto klestėjimo laikotarpio simboliai.

„Mūsų pasaulyje viskas gerai“

Kėdainiečiai vos įžengę į Didžiosios Rinkos aikštę pasijuto lyg viduramžiuose. Santūrioje senamiesčio aikštėje visus kerėjo įspūdingas ugnies ir pirotechnikos šou. Skambant „Lauros studijos“ dainai „Sparnai gerumo“ ne vienas suaugęs nuo jaudulio braukė santūrią ašarą. Įsismarkavę vaikai visus užkrėtė gera energija, aikštėje bendravo draugai ir kaimynai.

Visa kalėdinė programa kūrė paslaptingą gerumo ir meilės kupiną nuotaiką. „Nepamirškite Kalėdų dvasios. Tegul artimieji ir draugai pajaučia jūsų gerą energiją ir dosnumą iki pat Trijų karalių. Tegul kuo ilgiau būna gera jūsų nuotaika, mieli žmonės, o paskui lai jus šildo mieli prisiminimai. Patys tikėkime stebuklais ir būkime laimingi“, ̶  įžiebdamas svarbiausią Kėdainių krašto eglutę gyventojus gerumo  nepamiršti ragino  meras Valentinas Tamulis. Aikštėje tvyrojusią šventinę nuotaiką galima apibūdinti trumpa citata iš dainos „Mūsų pasaulyje viskas gerai“.

Dekoracijos atspindi senamiesčio architektūrą

Pagal išsilavinimą architektė Jolanta Tūraitė į Kėdainius su idėja atvažiuoja jau ne pirmą kartą. Moteris didžiuojasi jau penkis kartus kūrusi šio miesto šventėms eglutes. Didinga ir santūri eglutė puikiai atspindi didingiausius Kėdainių laikus menančią jo dvasią ir primena miesto istoriją. Ji atkartoja architektūrinius miesto pastatų elementus ir darniai įsilieja į aikštės visumą. Jos viduryje eglutė iškyla kaip savarankiškas architektūrinis švenčių simbolika spindintis statinys, telkiantis bendruomenę savo jaukumu. Kūrėja tikina, kad šviečiančius puošybos elementus sukūrė žiūrėdama į miesto pastatų architektūrinius sprendinius. Viduramžių architektūroje ir renesansinėje miesto dvasioje įkvėpimo ieškojusi J. Tūraitė su komanda eglutę padabino lyg nėriniais  šviečiančiais raštais. Žiūrint į aikštės valdovę, jos šventinis drabužis taip ir atrodo: minkštas, švelnus, apgaubiantis. Šiltos baltos spalvos lempelės eglutę daro  šiltą ir jaukią.

Unikali ir savo dekoru, ir konstrukcija

Kėdainių eglutės kūrėja J. Tūraitė sako, kad Kėdainių eglutė be unikalaus jos dekoro dar išsiskiria ir savita konstrukcija. Ji turi pirmą ratą, kuris apjuosia eglutę architektūrines miesto linijas ir raštus atkartojančiu žiedu. Iš jo vidaus tarsi išauga pagrindinis 12 metrų aukščio eglutės karkasas. Jis puoštas specialiai Kėdainių eglutei kurtomis šiltos baltos spalvos dekoracijomis.  Iš toli žvelgiant jos atrodo kaip jaukus eglutės drabužis. Eglutei panaudotas jau prieš kelis metus pagamintas metalinis karkasas. Karkasui apvilkti sunaudota 1, 2 tūkst. eglių šakų, kurias padovanojo Ąžuoloto girininkija. Eglių šakos nugenėtos eglių masyvuose gavus specialų girininko leidimą.  Miesto puošybai panaudoti elementai iš miesto herbo – sparnai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Puikus sumanymas

Puikus sumanymas portretas
Ši eglė nelygintina nė su vieno miesto egle, ji tiesiog Kėdainių praeities ir dabarties spindesys.

Tikrai graži

Tikrai graži portretas
Man Kėdainių eglutė gražesnė už Kauno eglę.

panasi

panasi portretas
i cerkve
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių