Tauragėje griaudėjo Kariuomenės ir visuomenės šventė

 • Teksto dydis:

Tauragėje šeštadienį vyko pagrindinis šiais metais Lietuvos kariuomenės renginys visuomenei – Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės šventė.

Ta proga miesto centre esančiame Jono Viktoro Kalvano parke savo ginkluotę, karinę techniką ir įrangą visuomenei pristatė visų rūšių Lietuvos kariuomenės pajėgos, NATO priešakinių pajėgų bataliono kariai, taip pat su kariuomene bendradarbiaujančios nevyriausybinės organizacijos, pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM).

„Be tvirto kariuomenės ryšio su visuomene, jos paramos, negalima planuoti efektyvios gynybos. Visuomenės pasitikėjimas kariuomene yra vienas jos stiprybės pamatinių akmenų, todėl ir aktyvios, pilietiškos visuomenės ir modernios, atviros kariuomenės dialogas yra būtinas mūsų valstybės saugumo garantas“, – sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

Renginys prasidėjo iškilmingu vėliavų pakėlimu prie V. Kudirkai skirto paminklo, jį palydėjo NATO naikintuvų skrydis ir Garbės sargybos kuopos parodomoji programa.

Didžiausią ginkluotės ir karinės technikos kiekį į renginį atgabeno Sausumos pajėgos, jos pristatė visą pėstininkų ginkluotę – nuo pistoleto „Glock“ iki savaeigės 155 mm artilerijos haubicos „PzH2000”, taip pat karinę techniką – šarvuotus visureigius HMMWV, šarvuočius M113, sunkvežimius, kitą įrangą.

Karinės oro pajėgos demonstravo oro gynybos užduotims vykdyti naudojamą įrangą ir ginkluotę, o šalia parko esančiame stadione nusileido paieškos ir gelbėjimo užduotis vykdantis sraigtasparnis AS-365 „Dauphin“.

Šventės kulminacija tapo Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Žvalgybos kuopos karių surengta parodomoji karinė operacija – objekto šturmas.

„Tikiuosi, kad Tauragės gyventojams Lietuvos kariai nesukelia didelės nuostabos, nes mieste įsikūrusi Krašto apsaugos savanorių pajėgų kuopa, o kaimynystėje – Sakalinės kaime – dislokuotas Kęstučio motorizuotasis pėstininkų batalionas, tačiau esu tikras, kad tiek Lietuvos ir kitų NATO šalių karių, tiek šiuolaikinės karinės technikos ir ginklų Tauragėje dar nėra buvę“, – sakė kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas.

Savo veiklą susirinkusiems taip pat pristatė karių rengimu užsiimantys daliniai, priklausantys Lietuvos kariuomenės Mokymo ir doktrinų valdybai, o įvairią su koviniu aprūpinimu susijusią įrangą ir transportą pademonstravo Logistikos valdybos padaliniams priklausantys kariai.

Šventėje dalyvavo ir Specialiųjų operacijų pajėgos, jos supažindino su ypatingo tikslumo karinėse operacijose naudojama ginkluote ir karine technika.

Kariuomenės ir visuomenės diena su pertraukomis rengiama nuo 1935 metų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kęstas

Kęstas portretas
Jūs nematot mūs. Kur nori dirbti pasaulio kompiuterinių specialistų dauguma? "Nepaisant ne pačios geriausios skaitmeninimo reputacijos, pagal apklausą Vokietija yra viena iš patraukliausių pasaulio kompiuterinių specialistų darbo rinkų. Taigi trečdalis tik 27 000 apklaustų pasaulio kompiuterinių ekspertų buvo pasirengę atvykti į Vokietiją dėl darbo, penktadienį sakė konsultacinė kompanija „Boston Consulting Group“. Ji sukūrė studiją kartu su „Stepstone“ darbo platforma. Dar populiaresnės yra tik Jungtinės Valstijos: apie 40 proc. respondentų gali įsivaizduoti, kad ten dirbtų. Trečioji vieta - nuvykti į Kanadą. Taip pat populiarus yra Australija ir JK.

Kęstas

Kęstas portretas
Tarp kompiuterinių specialistų, tyrime dalyvauja duomenų rinkimo ir analizės sričių specialistai, taip pat vystytojai ir programuotojai. Vokietija taip pat gali konkuruoti populiariausiais miestais: po Londono ir Niujorko Berlynas laikomas trečiuoju populiariausiu miestu, kuriame dirba kompiuteriniai ekspertai. Ketvirta ir penkta - Amsterdamo ir Barselonos." Dabar ir Lietuvos geriausiems specialistams aišku, kur pabandyti išvažiuoti. Sekmės. Nuorodas ir platesnį aptarimą galima rasti, guglinant žodžius apie mokslą-studijas-ekonomiką.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių