Quantcast

Kaip užtikrinti sveiką ir švarų orą namuose

Š. Gricius tvirtina, kad esminis techninis prietaiso parametras – našumas, t. y. kiek vandens jis gali surinkti. „Svarbiausia nepasirinkti per mažo našumo surinktuvo, kuris gali surinkti tik tam tikrą kiekį drėgmės. Jis sumažins drėgmės lygį, bet gali nepasiekti komfortabilaus lygio“, – aiškina specialistas.

Vieną prietaisą, anot Š. Griciaus, galima pasirinkti 3–4 kambarių butui ir drėgmės problemą jis išspręs, jei bus nešiojamas. Specialistas priduria, kad jei durys namuose yra pravertos, vyksta natūrali drėgmės apykaita: „Drėgmės negali būti tik vienoje patalpoje, ji sklinda. Nebus taip, kad viename kambaryje sausa, o kitame – drėgna. Drėgmės surinktuvai atlieka priverstinę oro cirkuliaciją, tad juos gali tekti pernešti ir laikyti ten, kur aktualiausia – kur kabinami drabužiai ir pan.“

N. Dirsė priduria, kad jei tik sausintuvo nepakanka ir matoma, jog tolimesnis kambarys vis dar drėgnas, galima pasinaudoti ir paprastais buitiniais ventiliatoriais. Jie, anot specialisto, kainuoja ne tiek daug, bet padeda palaikyti cirkuliaciją.

Siūlo nepamiršti ir natūralių vėdinimo būdų

Kalbėdamas apie oro drėkintuvus, N. Dirsė sako, kad jų tipai skiriasi, o namuose galima naudoti karšto oro drėkintuvus, nors dažniausiai renkamasi šalto garo arba ultragarsiniai drėkintuvai. Pastarieji gali būti mažesnio našumo, tad nebūtinai brangiausi. Šalto garo drėkintuvai, anot pašnekovo, veikia garsiau, bet darbą atlieka greičiau.

N. Dirsė sako, kad plinta dar naujesnė technologija – oro plautuvai, arba oro drėkintuvai-valytuvai: „Tai dar galima pavadinti hibridiniu drėkintuvu. Besisukančiu disku oras drėkinamas, o keičiant prietaiso vandenį bakas vis išplaunamas, tad valomas ir oras. Tokie prietaisai turi ir papildomus, pavyzdžiui, anglies filtrus, kurie namuose mažina kvapus.“

Beje, priduria pašnekovas, kvepalų, eterinių aliejų naudoti šiuose prietaisuose dažniausiai negalima, nes jie gali  pažeisti plastiką ar kitas medžiagas.

Tačiau, pabrėžia N. Dirsė, natūraliai vėdinti patalpas taip pat reikia: „Šiandien tam yra būdų, galima naudotis prietaisais ir pan. Bet gryno oro mums reikia iš lauko, iš gamtos. Jei galvojame apie mikroklimatą, tai turime galvoti, kaip išsivėdinti patalpas, juk dėl to geriau miegosime.“



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių