K. Mažeika: anglies dioksido laidojimas žemėje keltų grėsmę vandens ištekliams

Seimui svarstant, ar leisti žemės gelmėse laidoti pagrindines klimato kaitą sukeliančias dujas – daugiausia pramonės bei energetikos įmonių išmetamą anglies dioksidą (CO2), aplinkos ministras Kęstutis Mažeika sako, jog toks projektas keltų grėsmę požeminio vandens ištekliams.

„Anglies dioksido laidojimas žemėje yra pakankamai abejotinas projektas. (...) Jeigu mokslininkai akcentuoja, kad palaidotas žemėje CO2 gali sukelti papildomų problemų dėl karbonizacijos, rūgštėjimų, kitų cheminių reakcijų, o žinant, kad Lietuvoje požeminio vandens resursai yra didžiuliai, grėsmė požeminio vandens ištekliams ir kokybei yra tikrai pirmoje vietoje“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė ministras.

Anot jo, tokio projekto įgyvendinimas būtų rizikingas, todėl reikia žinoti daugiau argumentų.

„Žinant, kad tai yra komercinis projektas, tai gali kainuoti mums visiems, kaip mokesčių mokėtojams, kad Lietuvos valstybė turės vykdyti monitoringą. Jei atsitiks nenumatyti reiškiniai, mes turėsime už savo pinigus tuos reiškinius sutvarkyti. Manau, kad tai yra per didelė rizika ir mums reikia daugiau argumentų“, – kalbėjo jis.

Ministras teigė, kad su dujų išmetimu į atmosferą reikia kovoti kitais būdais: įvesti automobilių taršos mokestį, mažinti kenksmingų dujų išmetimus pramonėje ir žemės ūkyje.

Trečiadienį Seimo Aplinkos apsaugos komitetas nutarė kol kas drausti CO2 saugoti natūraliose žemės gelmių ertmėse.

Komitetas nepritarė Energetikos ir darnios plėtros komisijos pirmininko „valstiečio“ Virgilijaus Poderio siūlymui nustatyti liberalią anglies dioksido saugojimo tvarką.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Mazeika eilini karta pisa zmonems prota. Geriausia gruntini vandeni isvalo amerikonu ,,Chevron,, skalunu duju kompanija. Tai dar kysio is amerikosu negavai?

Ot

Ot portretas
Didžiausią grėsmę vandens ištekliams kelia visoje Lietuvoje siautėjantys medkirčiai. O automobilių taršos mokestis - paprasčiausiai eilinis pasipinigavimas.

Idomu

Idomu portretas
kokia buvo tavo pozicija kai žmones esant mzaruroniui vos apgynė Lietuvą nuo amerikietiško skalūnu biznio?Ir dar.. Ar žinai ministre kokia yra grėsmė atliekant ,,žvalgomuosius gręžinius''? Ar kitoje veikloje - pvz. lietuviškos naftos pumpavimo procese?
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių