Ištyrė ir atskleidė, kodėl pablogėjo maudyklų vandens kokybė

Prastėjančią maudyklų vandens kokybę galėjo lemti didesnė paukščių populiacija, gausesni lietūs ar išaugę lankytojų srautai, sako Higienos institutas (HI).

Šį sezoną 84,3 proc. maudyklų vanduo atitiko higienos normos reikalavimus, pernai juos atitiko 86 proc., o užpernai − 91,1 proc. maudyklų.

„Paaiškinimo apibendrinto pateikti negalėčiau, bet yra keletas hipotezių. Tam galėjo įtakos turėti meteorologinės sąlygos, kai daugiau liūčių, tai nuplaunamos pakrantės, taip pat tą galėjo lemti didesnis lankytojų skaičius, nesutvarkyta infrastruktūra, pavyzdžiui, tualetai“, – BNS sakė HI Aplinkos sveikatinimo skyriaus vadovė Gražvydė Norkienė.

„Dar vienas faktorius – labai mėgsta žmonės laukinius vandens paukščius maitinti, jų buveinės kuriasi, jų tikrai daugėja. (...) Vandens paukščiai ir pakrantes teršia, ir vandenyje tarša yra. Mikrobiologinė tarša rodo fekalinę taršą“, – sakė ji.

Mikrobiologinė tarša rodo fekalinę taršą.

Vis dėlto HI atstovė pabrėžė, kad Lietuvoje maudyklų vandens kokybė iš esmės yra gera.

„Jei būtų 50 proc., tada tikrai būtų verta susimąstyti kodėl ir ieškoti priežasčių“, – sakė Aplinkos sveikatinimo skyriaus vadovė.

Prieš mėnesį HI institutas nurodė, kad šiais metais vanduo Lietuvoje švaresnis nei pernai.

Vis tik dabar G. Norkienė teigia, kad rugpjūčio antroje pusėje buvo fiksuota daugiau trumpalaikės taršos atvejų, o tai ir pablogino galutinį sezono rezultatą.


Šiame straipsnyje: gamtamaudyklosvandens kokybė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
tai karscio pasekmes ner lietaus senka upes ir tvenkiniai jau yra istisi plotai be vandes suliniai isdziuve o jus kaltinat paukscius

Anonimas

Anonimas portretas
Reikės dar raudonai padažyti ir pakviesti Meilutytę paplaukioti.

Pakrante

Pakrante portretas
Ten anonimas tiek prisiko kartu su visa Putlerio gvardija,dešimt metų nėra ten ko lydėti !
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių