Įspėja dėl stipraus vėjo: siautės Rytų Lietuvoje ir pajūryje

Rytų Lietuvoje ir pajūryje pirmadienį laukiama stipraus vėjo, jis pasieks pavojingo reiškinio ribą, įspėja Hidrometeorologijos tarnyba.

Kaip BNS sakė hidrometeorologas Gytis Valaika, vėjo gūsiai vietomis sieks iki 15-20 metrų per sekundę.

„Daugiausiai vėjo stiprėjimas bus rytinėje Lietuvos pusėje ir, aišku, prie jūros. Vėjas bus šiaurės-šiaurės vakarų, žvarbus, tikrai nemalonus, rytų Lietuvoje prisidės ir lietus. Pavojingu vėjas laikomas kai pasiekia 15 metrų per sekundę, iki 28 metrų per sekundę“, – sakė jis.

Vėjas bus šiaurės-šiaurės vakarų, žvarbus, tikrai nemalonus, rytų Lietuvoje prisidės ir lietus.

Pasak specialisto, toks vėjas nėra „ypač pavojingas“, tačiau gali išversti silpnesnius ar pažeistus medžius, šakas, nutraukti laidus.

Vilniaus savivaldybės įmonė „Grinda“ įspėja, kad ekipažai yra pasirengę reaguoti į stiprėjantį vėją bei prašo gyventojų įspėti apie lūžusias šakas, nuvirtusius medžius ar sunkiau pravažiuojamas gatves.

Tuo metu G. Valaika teigė, kad antrąją savaitės pusę laukiama šiltesnių orų, kuriuos galima pavadinti tradicine Bobų vasara, nors stipresnis vėjas jutiminę temperatūrą gali kiek sumažinti.

„Šiandien tikrai akivaizdu, kad kartojasi, pasitvirtina skaičiavimai: bus, turbūt, labai trumpa, bet Bobų vasara. Ji prasidės spalio 6 dieną, ketvirtadienį, dieną sušils iki 15-19 laipsnių. Nuo Azorų anticiklono gūbrys nutįs į Europą, tad šilumos į Lietuvą atkeliaus, orai bus sausesni ir ketvirtadienį, ir penktadienį, šeštadienį“, – kalbėjo jis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių