I.Degutienė sako turinti abejonių dėl FNTT vadovų atleidimo pagrįstumo

Seimo pirmininkė Irena Degutienė sako, kad informacijos stoka kelia abejonių dėl Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovo Vitalijaus Gailiaus ir jo pavaduotojo Vytauto Giržado atleidimo.
Vidaus reikalų ministro įsakymu atleistus pareigūnus trečiadienį parlamento vadovė pavadino „autoritetingais kovotojais prieš kriminalinį pasaulį“.

„Galbūt aš turiu mažiau informacijos, negu turi prezidentė, todėl man ir kyla, natūralu, kai kurie klausimai, kurie kyla daugeliui ir visuomenės narių, ir politikų. Kyla pasipiktinimas, kyla klausimai, kodėl gerai dirbančios institucijos vadovai, tikrai gerai žinomi ir autoritetingi kovotojai prieš kriminalinį pasaulį, atleidžiami nepateikiant aiškių atsakymų“, - Žinių radijui kalbėjo I.Degutienė.

Seimo pirmininkė sakė, kad jai neaiškūs ir argumentai, jog FNTT vadovai atleisti po tyrimo poligrafu.
„Aš nežinau to poligrafo tyrimo duomenų, aš negaliu šiandien atsakyti, kaip tas tyrimas buvo atliekamas, kaip jie atsakinėjo. Tiktai tam, kad, kaip sakoma, iš karto nuteisti, tu turi turėti pakankamai informacijos, o kai tu tos informacijos neturi pakankamai, tu negali būti tvirtos pozicijos ar nuomonės, kaip čia yra - ar čia yra neteisūs atleisti FNTT vadovai, ar neteisus ministras Raimundas Palaitis, kad juos atleido“, - teigė I.Degutienė.

Ji taip pat sakė, kad nebuvo išklausyta FNTT vadovų nuomonės. Seimo pirmininkė kalbėjo, kad dabar yra reikalingas „normalus, nuosaikus tyrimas, kurį atliks Seimo struktūros“.

Anot I.Degutienės, klausimų taip pat kelia ir aplinkybė, kad Generalinė prokuratūra tik dabar pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl šios situacijos, ir tyrimas esą buvo pradėtas tik po to, kai į prokurorus kreipėsi Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) vadovas Arvydas Anušauskas.

„Negalima taip spekuliuoti ir kalbėti, kad čia padarytas baudžiamas nusikaltimas, ir juos reikia teisti. Gyvename teisinėje valstybėje arba bent jau norime gyventi teisinėje valstybėje, ir turime tikrai viską oriai ir teisingai daryti, o ne per žiniasklaidą aiškintis, kas kaltas, kas nekaltas“, - sakė Seimo vadovė.
„Kažkodėl Generalinė prokuratūra nesiėmė veiksmų to, kol mūsų NSGK pirmininkas raštu nesikreipė į Generalinę prokuratūrą ir tik pirmadienį buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Tai yra nenormalu“, - piktinosi I.Degutienė.

Ji teigė nejaučianti įtampos tarp prezidentės Dalios Grybauskaitės ir premjero Andriaus Kubiliaus ir konservatorių partijos.

„Visi galime turėti skirtingas nuomones įvairiais klausimais, visi darome klaidų, bet nereikia iš to daryti kažkokių reikšmingų apibendrinimų“, - sakė pašnekovė.

Seimo pirmininkės kritikos sulaukė ir jos pavaduotojas, liberalcentristų lyderis Algis Čaplikas, kuris „puspročių“ ir „ligotų žmonių svaičiojimais“ išvadino atleistų FNTT vadovų pasisakymus apie tai, kad jų skubotas atleidimas gali būti susijęs su tarnybos atliekamais tyrimais.

„Aš suprantu žmonių emocijas, bet kiekvienas turime atsakyti už savo išsireiškimus ir, be abejo, tokio lygio politikui tokie išsireiškimai netinka“, - teigė I.Degutienė.

Prezidentė pirmadienį viešai žurnalistams pareiškė, kad, šie galintys paklausti, ar FNTT paskutinius metus tyrė konservatorių rėmėjų įmones. Seimo pirmininkė į tai atsakė, kad visos partijose gali būti neskaidrumo atvejų ir tai rodo FNTT darbai.

„Viešumoje jau buvo įvardinti FNTT tyrimai, kurie buvo susiję ir su kai kurių mūsų partijos narių galimai neskaidria veikla. Jeigu dar FNTT tęsia darbą ir negali kažko šiandien dienai pasakyti, bet aš tikrai esu įsitikinusi, kad FNTT darbas yra tikrai (susijęs) ne selektyviai su ieškojimu vienos ar kitos partijos remėjų, o tikrai su visais. Turbūt kiekvienoje partijoje mes galime neskaidrios veiklos matyti iš jau atliktų FNTT darbų“, - teigė I.Degutienė.

Praėjusią savaitę vidaus reikalų ministras R.Palaitis iš pareigų atleido FNTT direktorių V.Gailių ir jo pavaduotoją V.Giržadą. Pareigūnai darbus prarado kitą dieną, kai ministras atėmė iš jų teisę dirbti su slapta informacija. Ministras teigė taip padaręs Valstybės saugumo departamento teikimu. V.Gailius ir V.Giržadas sprendimą juos atleisti apskundė teismui.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė atleistus FNTT pareigūnus apkaltino politikavimu. Ji pirmadienį sakė, kad iš pareigų tarnybos direktorius ir jo pavaduotojas atleisti, kai „nelabai gerai“ pasirodė prokuratūros prašymu Valstybės saugumo departamentui (VSD) atlikus tyrimą dėl informacijos apie „Snoro“ banką nutekinimo.
Pirmadienį Generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl informacijos apie planuojamus pareigūnų veiksmus, tiriant banko „Snoras“ veiklą, neteisėto atskleidimo.

Lapkričio mėnesį prieš pat „Snoro“ nacionalizavimą dienraštis „Lietuvos rytas“, cituodamas anoniminius šaltinius, pranešė, kad Generalinė prokuratūra jau pasirašė leidimus atlikti kratas viename bankų ir jo vadovų namuose. Konkretaus banko dienraštis nenurodė, tačiau teigė, jog taikinys yra „lietuviškas bankas“. Daugiau nei trečdalį „Lietuvos ryto“ akcijų valdė „Snoras“.

V.Gailius ir V.Giržadas kategoriškai neigia, kad jie gali būti susiję su informacijos nutekinimu.


Šiame straipsnyje: FNNTIrena Degutienė

NAUJAUSI KOMENTARAI

AAA

AAA portretas
Šiaip dar kyla ir toks klausimas; kaip buvo galima vidaus reikalų ministerijos ministru patvirtinti sukčių?? Čia jau prezidentė "užmerkė akis", nes geros reputacijos žmogus tai neturėjo.

Kad

Kad portretas
atleisti pareigunai saziningai dirbo irodo ne poligrafas,o atlikti ir atliekami darbai.O kaip elgesi ir klastojo pats ministras,skamba visa Lietuva,tai kur ta jo gera reputacija? Sis susidorojimas su gerai dirbanciais,atima vilti daugeliui Lietuvos zmoniu ir kelia abejones aukstais pareigunais,kai jie bando uzsimerkti ten,kur reikia ATSIMERKTI.

Be abejo...

Be abejo... portretas
O kam patiks, kai ismetami tavo partijos kurmiai?
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių