Į LRT tarybą siūlomi D. Jastramskis, R. Gudauskas, L. Matjošaitytė ir J. Pabrėža

Seimo Kultūros komitetas trečiadienį pritarė keturių naujų LRT tarybos narių kandidatūroms.

Konservatoriai siūlo į LRT tarybą skirti Žurnalistikos ir medijų tyrimų centro docentą Deimantą Jastramskį, Liberalų sąjūdis – Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinį direktorių Renaldą Gudauską, Demokratų frakcija – advokatę, buvusią Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkę Laurą Matjošaitytę, „valstiečiai“ – Šiaulių miesto tarybos narį, buvusį Šiaulių universiteto prorektorių lituanistą Juozapą Pabrėžą.

Pasak Kultūros komiteto pirmininko Vytauto Juozapaičio, savo kandidatus buvo pasiūlę ir socialdemokratai, bet prieš pat komiteto posėdį atsiėmė.

Galutinai LRT tarybos narius tvirtins Seimas.

V. Juozapaičio teigimu, rugsėjo 1 dieną baigiasi dabartinių keturių Seimo deleguotų tarybos narių kadencija.

„Nė vienas iš jų nebegali tęsti darbo, nes dirba maksimų kadencijų skaičių“, – sakė V. Juozapaitis.

Kadenciją baigs LRT tarybos nariai Dalia Kutraitė-Giedraitienė, Raimondas Savickas, Vytautas Petras Plečkaitis bei tarybos pirmininkas Liudvikas Gadeikis.

LRT taryba yra aukščiausiasis kolegialus organas, vykdantis nacionalinio transliuotojo valdymo ir priežiūros funkcijas bei atstovaujantis visuomenės interesams. Ji prižiūri, kaip vykdoma visuomeninio transliuotojo misija, renka generalinį direktorių, tvirtina LRT radijo ir televizijos programų sudėtį, metines pajamų ir išlaidų sąmatas bei jų vykdymo ataskaitas, vykdo kitas funkcijas.

LRT taryba sudaroma iš 12 asmenų – visuomenės, mokslo ir kultūros veikėjų, skiriamų šešerių metų kadencijai. Po keturis tarybos narius skirtingu metu skiria prezidentas ir Seimas, po vieną narį deleguoja Lietuvos mokslo taryba, Lietuvos švietimo taryba, Lietuvos meno kūrėjų asociacija, Lietuvos vyskupų konferencija.NAUJAUSI KOMENTARAI

Klpd.

Klpd. portretas
Keičia, renka, formuoja...O vis tas pats velnias - Nacionalinis transliuotojas pavirtęs į partinę pašluostę dirbančią ne visiems Lietuvos piliečiams, o dabartinės seimo daugumos partijoms. Apaugęs nesuprantamais finansavimais ir nepagrystais darbo užmokesčiais. Aš įžiūriu ne tik šios institucijos ((LRT tarybos) nenaudingumą, bet ir darbo imitaciją. Taip pat LR Prokuratūros neveiklumą. LR Konstitucijos nepaisymas jau tapo norma. Kaip ir begėdiškas skiriamų LRT pinigų naudojimas..
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių