Į Lietuvą iš užsienio atvykstantiems keleiviams – svarbus prašymas

 • Teksto dydis:

Į Lietuvą iš užsienio atvykstantys keleiviai turėtų atidžiai pildyti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) nustatytas elektronines anketas, jose pateikti teisingus duomenis, taip pat prieš kelionę pasirūpinti galiojančiais COVID-19 tyrimų rezultatais.

Tai, kaip teigia Susisiekimo ministerija, padės pareigūnams oro uostuose ir jūrų uoste greičiau atlikti sustiprintą keleivių patikrą, kuri saugantis viruso mutacijų plitimo vykdoma patekimo į šalį vietose.

Susisiekimo ministerija taip pat primena atvykstantiems keleiviams numatyti, kad papildomos tikrinimo procedūros neišvengiamai pareikalaus daugiau laiko. Keleivių prašoma supratingumo ir kuo geriau iš anksto pasirengti patikrai ir taip padėti sutrumpinti jo laiką.

Nuo vasario 8 d. Vilniaus, Kauno ir Palangos tarptautiniuose oro uostuose ir keleivių terminaluose Klaipėdos uoste veikia sustiprintos kontrolės punktai. Čia dirbantys NVSC specialistai ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai tikrina keleivių dokumentus – užpildytas NVSC anketas, skirtas surinkti informaciją apie keleivį visuomenės sveikatos tikslais, ir keleivių turimus COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) diagnostinių tyrimų rezultatus bei jų atlikimo laiką. Visi į šalį atvykę keleiviai, prieš palikdami oro uostus ar jūrų uostą, turi praeiti pro šiuos kontrolės punktus.

Specialios NVSC anketos yra parengtos visomis transporto rūšimis atvykstantiems keleiviams. Keleivis, elektroniniu būdu pateikęs NVSC nustatytą anketą, gauna tokios anketos užpildymo patvirtinimą – vadinamąjį QR (Quick Response – greitas atsakymas) kodą, kurį reikia pateikti patikrą atliekantiems pareigūnams. Išimtiniais atvejais, jei dėl kokių nors priežasčių keleivis atvyko neužpildęs anketos, ją užpildyti gali oro uostuose ir jūrų uoste įrengtuose savitarnos terminaluose.

Visų keleivių prašoma dar prieš kelionę arba kelionės metu užpildyti NVSC anketas, gauti QR kodą, visus dokumentus paruošti patikrai ir tvarkingai pateikti kontrolės punktuose dirbantiems pareigūnams. Tai leis sklandžiau vykdyti patikrą ir taupyti pačių keleivių laiką, pažymima Susisiekimo ministerijos pranešime.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ne

Ne portretas
Negalima tirtis po tirimo iškart bus corona jiem reikalingas skaišius

pensininkė

pensininkė portretas
iš kitų šalių atvyksta važiuoja per kelias savivaldybes ir nei baudos nieko o mes mokesčių mokėtojai į kitą savivaldybę negalime tai kodėl ne visiems vienodos taisyklės jau juodai atsibodo tas važiavimo suvaržymas

Gyg

Gyg portretas
Tai jau rasiau kad virusas atveztas, bet nieks neskaito. Reikejo uzdrausti atvykima is visu saliu lol nebus atrasti vaistai. Bet jau per velu
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių