Į Kaišiadoris parvežtas sarkofagas su T. Matulionio palaikais

Pirmadienį į Kaišiadoris iš Vilniaus parvežtos palaimintuoju paskelbto arkivyskupo Teofiliaus Matulionio relikvijos – sarkofagas su jo palaikais.

Kaišiadorių vyskupijos generalvikaras Algirdas Jurevičius BNS pasakojo, kad relikvijas pasitiko didelis būrys žmonių.

„Buvo labai daug žmonių sutikime Kaišiadoryse: ir aikštėje būriavosi, ir pilna katedra. Buvo dieninė malda, žmonės galėjo ir dabar gali prieiti prie sarkofago, paliesti, pasižiūrėti, pasimelsti“, – sakė kunigas A.Jurevičius.

Laikinai – šeštadienį ir sekmadienį – sarkofagas su T.Matulionio palaikais buvo atvežtas į Vilnių, kur vyko šio sovietų valdžios persekioto arkivyskupo paskelbimo palaimintuoju iškilmės. A.Jurevičius pasakojo, kad sostinėje tikintieji ir naktį meldėsi prie naujo palaimintojo sarkofago.

„Pasirodo, kad net ir vidurnaktis žmonėms yra ne kliūtis būti katedroje, melstis“, – sakė Kaišiadorių kunigas, pastebėjęs, kad relikvijų lankymas Vilniuje sekmadienį baigėsi vėliau, nei planuota 23 val.

Jo teigimu, esant reikalui ilgiau nei iki šiol bus atviros ir Kaišiadorių katedros durys. Kol kas sarkofagas bus laikomas pagrindinėje katedros erdvėje, vėliau jį planuojama perkelti į nuošalesnę vietą – koplyčią.

„Jau ateinantį sekmadienį, liepos 2 dieną, bus padėkos mišios ir tada sarkofagas bus padėtas saugoti toje koplyčioje“, – pasakojo dvasininkas.

T.Matulionis Vilniaus Katedros aikštėje iškilmingai palaimintuoju paskelbtas sekmadienį. Šiose apeigose dalyvavo maždaug 30 tūkst. žmonių.

T.Matulionis sovietų valdžios buvo kalintas 16 metų. Ilgiausia bausmė dvasininkui buvo skirta 1946 metais, kai jis atsisakė bendradarbiauti su sovietų režimu ir paklusti jo nurodymams padėti įveikti partizaninį judėjimą, kritikavo komunistus dėl tikinčiųjų persekiojimo.

Po dešimties metų nelaisvės T.Matulioniui galiausiai buvo leista grįžti į sovietų okupuotą Lietuvą. Nors vyskupas buvo nuolat sekamas, jis sugebėjo gauti Vatikano leidimą slapta konsekruoti vyskupu Vincentą Sladkevičių.

T.Matulionis mirė 1962 metais, būdamas 89 metų amžiaus. Pagal vieną iš versijų, jį galėjo nunuodyti slapta sovietų KGB policija, tačiau tai nėra iki galo įrodyta.

T.Matulionis tapo antruoju Lietuvos palaimintuoju. Vyskupo Jurgio Matulaičio beatifikacija įvyko 1987 metais Romoje.

Tam, kad T.Matulionis būtų kanonizuotas – paskelbtas šventuoju, reikėtų įrodyti stebuklus, nutikusius per jį prašant Dievo malonių.

Lietuva turi vieną šventąjį globėją – 1602 metais šventuoju buvo paskelbtas Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Lenkijos karalaitis Kazimieras, gyvenęs penkioliktame amžiuje.

Lietuvoje Romos katalikų tikėjimą išpažįsta apie trys ketvirtadaliai gyventojų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Viduramziai

Viduramziai portretas
Koks skirtumas, vienu sventuoju daugiau, vienu maziau.Dievas jau senai emigravo is sito durniu laivo.

Viduramžiams

Viduramžiams portretas
todėl dabar paskelbtas palaimintuoju,nes labai daug reikia ištirti visus įvykius.Tiria tai Vatikano bažnytinės teisės atstovai,kurias pateikia Lietuva. Ir labai kruopščiai tiria. Šiaip nėra labai ilgas laikas. Tai kas,kad miręs prieš 54m. Juk Jurgis Matulaitis miręs 1927m.,bet palaimintuoju paskelbtas prieš 30 metų. Tik jo apeigos vyko Romoje,kadangi Lietuva buvo Tarybų Sąjungos sudėtyje.

Viduramziai

Viduramziai portretas
o kodel dabar paskelbtas palaimintuoju, mire tai pries 50 metu.Matyt, kad sukeltu ekstaze ir kazka dar pabrangintu, kol fanatikai transe.
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių