Gyventojai galės pasitikrinti, ar nėra įrašyti į partinius sąrašus

Nuo liepos gyventojai galės pasitiktinti, ar nėra įrašyti į partinius sąrašus, taip užtikrinant, kad žmonės juose neatsidurtų ne savo valia.

Šiuo metu partijoms Lietuvoje priklauso 103 tūkst. 164 žmonės, t.y. beveik 3,4 proc. iš 3,05 mln. šalies gyventojų, duomenis pateikia sąrašus patikrinusi Teisingumo ministerija.

Kaip BNS informavo Teisingumo ministerijoje, partijų sąrašai tikrinami su gyventojų registro duomenimis, ar duomenys nėra fiktyvūs, taip pat tikrinama, ar žmonės nėra kitų partijų nariai. Tačiau patikra, ar pilietis išties yra partijos narys, neatliekama, tad jei sąrašuose jiems patiems nežinant būtų įrašyta žmonių, tai iškiltų tik, jei jie panorėtų tapti kurios nors partijos nariais.

Tuo tarpu siekiant užtikrinti, kad žmonių duomenys nebūtų panaudojami partijos sąrašui jiems to nežinant, nuo liepos 1 dienos gyventojai patys galės pasitikrinti, ar yra politinės partijos nariai, jungdamiesi per elektroninius valdžios vartus ir suvedę savo duomenis.

Politinės partijos nariu gali būti 18 metų sulaukęs Lietuvos pilietis, tuo pačiu metu priklausyti galima tik vienai partijai.

Daugiausiai narių turi opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija -17 tūkst. 32, opozicinė Darbo partija turi 13 tūkst. 919 narių, opozicinė „Tvarka ir teisingumas“ - 13 tūkst. 94 narius, valdančioji Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai -12 tūkst. 336 narius, rodo Teisingumo ministerijos BNS pateikti duomenys,

Opozicinė Krikščionių partija turi 8 tūkst. 237 narius, valdančioji Liberalų ir centro sąjunga - 4 tūkst. 777 narius, valdantysis Lietuvos liberalų sąjūdis - 3 tūkst. 645 narius. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga turi 2 tūkst. 663 narius,  Lietuvos žaliųjų sąjūdis - 2 tūkst. 267 narius, politinė partija „Sąjunga Taip“ - 1 tūkst. 613 narius, Tautininkų sąjunga - 1 tūkst. 453 narius.

Šiame kontekste išsiskiria opozicinė buvusio premjero Gedimino Vagnoriaus vadovaujama Krikščionių partija, kuri narių skaičiumi dvigubai lenkia rinkimuose iki šiol sėkmingiau pasirodančias Liberalų sąjūdį ir Liberalų ir centro sąjunga - jos turi po 3-4 tūkst. narių, didžiausia valdančioji Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai tuo tarpu turi 12 tūkst. narių.

Pats G.Vagnorius sako, jog išties partijoje yra ne 8 tūkst., kaip skelbia partijų sąrašus patikrinusi Teisingumo ministerija (TM), o esą 11 tūkst. narių. Pasak G.Vagnoriaus, narių sąrašus TM teikiančios partijos stengiasi išlaikyti reikalavimą turėti 1 tūkst. narių, tad, jei nespėja sutvarkyti visų sąrašų, pateikia tik jų dalį. „Bet bendras tendencijas oficialūs duomenys vis tiek atskleidžia, manau, kad apie 80 procentų“, - sakė G.Vagnorius.NAUJAUSI KOMENTARAI

Zoska

Zoska portretas
Tai koks gi URL tai patikrai?
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių