Gerai įvertinti mokyklų vadovai galės įsidarbinti kitose įstaigose be konkurso

  • Teksto dydis:

Gerai įvertinti buvę mokyklų vadovai galės pretenduoti įsidarbinti kitoje švietimo įstaigoje be konkurso.

Vyriausybė trečiadienį pritarė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) siūlymui keisti tvarkos aprašą dėl buvusių vadovų, numatant, kad jie po pirmosios penkerių metų kadencijos vėl galėtų būti dalyvauti atrankos pokalbyje į tas pačias vadovo pareigas kitoje švietimo įstaigoje be konkurso.

Pasak ministerijos, toks papildymas aktualus buvusiems švietimo įstaigų vadovams, kurių veikla buvo įvertinta gerai ir labai gerai, bet jie dėl įvairių priežasčių nebedirba mokykloje, pavyzdžiui, išvyko gyventi kitur, įstaiga buvo reorganizuota ar panašiai. Išėjusiems į pensiją buvusiems vadovams ši nuostata negalios.

„Tai padės išlaikyti švietimo sistemoje gerai dirbančius vadovus. Savivaldybės tokiu būdu organizuodamos vadovų atrankas patirs mažesnes administracines išlaidas ir laiko sąnaudas, valstybei taip pat sumažės išlaidos naujų vadovų mokymams ir jų kompetencijoms tobulinti“, – tvirtina ministerija.

Pasak ŠMSM, Europos Komisijos, taip pat EBPO ekspertai ne kartą rekomendavo Lietuvai geriau panaudoti švietimo įstaigų vadovų, pasitraukiančių iš vadovavimo veiklos, potencialą, įtraukiant juos į mentorystės procesus, kvalifikacijos tobulinimo veiklas ir sudarant platesnes galimybes dirbti kitoje įstaigoje.

Švietimo įstaigų vadovų kadencijos įvestos nuo 2018 metų, konkursą laimėjęs švietimo įstaigos vadovas pareigas eina penkerius metus.

Jeigu kiekvienais metais jo veikla įvertinama labai gerai arba gerai, tuomet antrai penkerių metų kadencijai jis gali būti paskirtas be konkurso.

Pabaigęs dvi kadencijas vadovas gali dalyvauti konkurse kartu su kitais kandidatais ir, jeigu laimi konkursą, gali eiti vadovaujančias pareigas toliau.


Šiame straipsnyje: mokyklosmokyklų vadovai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių