Generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl orlaivio užgrobimo

Generalinė prokuratūra sekmadienį pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl orlaivio užgrobimo ir draudžiamo elgesio su žmonėmis, BNS patvirtino prokuratūros atstovė.

„Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl orlaivo užgrobimo ir tarptautinės teisės draudžiamo elgesio su žmonėmis“, – BNS sekmadienį informavo Generalinės prokuratūros Komunikacijos vadovė Elena Martinonienė.

Vėliau išplatintame pranešime prokuratūra patikslino, kad ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas pagal tris baudžiamojo kodekso straipsnius –  dėl tarptautinėse sutartyse numatytų nusikaltimų, dėl priverstinio dingimo ir dėl orlaivio užgrobimo.

Baudžiamojo kodekso straipsnis dėl priverstinio dingimo numato, kad asmuo ar asmenų grupė, veikiantys valstybės leidimu, palaikymu ar pritarimu, kurie sulaikė, pagrobė žmogų ar kitaip atėmė jo laisvę, kai atsisakoma pripažinti tokį veiksmą ar slepiamas dingusiojo likimas bei vieta, gali būti baudžiami laisvės atėmimu nuo trejų iki 15 metų.

Tyrimą atlieka Lietuvos kriminalinės policijos biuras.

Kaip sekmadienio vakarą socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė Lietuvos policija, Kriminalinės policijos biuras ikiteisminį tyrimą atlieka „pagal du baudžiamojo kodekso straipsnius, dėl priverstinio dingimo ir orlaivio užgrobimo“.

Anot jos, jau identifikuoti ir bus apklausiami pirmieji liudytojai, renkama kita susijusi medžiaga, bendradarbiaujama su prokurorais ir kitų Europos Sąjungos šalių pareigūnais.

Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas Rolandas Kiškis BNS sakė, kad šiuo metu policijos pareigūnai jau yra oro uoste, kur atlieka „tam tikrus procesinius veiksmus“, daugiausia – apklausas.

„Dirba didelė tyrėjų komanda, kad neužlaikytume žmonių, kad greituoju būdu apklaustume visus ir surinktume visus duomenis“, – sakė R. Kiškis.

Anot jo, dalis keleivių apklausiami oro uoste.

„Iš vienų keleivių surenkami kontaktiniai duomenys, o kiti, kurie, mes galvojame, kad svarbesni, tie apklausinėjami“, – aiškino Kriminalinės policijos biuro viršininkas.

„Keliolika (...) pagrinde – įgulos nariai“, – sakė jis, paklaustas, kiek žmonių yra apklausiami jau oro uoste.

Daugiau informacijos apie atliekamą tyrimą R. Kiškis žadėjo pateikti pirmadienį.

Vilniaus oro uoste sekmadienio vakarą nusileido Baltarusijoje anksčiau nutupdytas bendrovės „Ryanair“ lėktuvas, skridęs iš Atėnų į Vilnių.

Lėktuvas sekmadienio popietę buvo priverstas leistis Minsko oro uoste, nors skrydžio metu jau buvo priartėjęs prie Lietuvos oro erdvės.

Kompanija „Ryanair“ sekmadienį pranešė, jog lėktuvas nusileido Minsko oro uoste, nes Baltarusijos oro dispečeriai informavo apie potencialią saugumo grėsmę lėktuve. Atlikus lėktuvo patikrą ši informacija nepasitvirtino.

Pasak Lietuvos prezidento vyriausiosios patarėjos užsienio politikai Astos Skaisgirytės, apgręžti civilinį orlaivį panaudoti du Baltarusijos karo orlaiviai – naikintuvas MiG-29 ir sraigtasparnis Mi-24.

Baltarusijos opozicija sako, jog tai padaryta, kad būtų sulaikytas šiuo lėktuvu skridęs Baltarusijos opozicijos aktyvistas ir blogeris, informacinio kanalo „Nexta“ įkūrėjas R. Pratasevičius.

Jį nedelsiant ragina paleisti Lietuvos ir Vakarų lyderiai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nu

Nu portretas
Pirma teisingai ir iki galo Garliavos bylą ištirkit

Nereikejo kistis

Nereikejo kistis portretas
Jusu tyrimas pasibaigs ties Lietuvos-Baltarusijos valstybiu siena.Patys kalti.

Teisingai

Teisingai portretas
Nėra reikalo cackintis su banditais.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių