Galimybių pasą gali atsinaujinti ir pasiskiepijusieji kito gamintojo trečiąja vakcinos doze

  • Teksto dydis:

Trečia sustiprinančiąja kito gamintojo nei pirmosios dvi vakcinos doze pasiskiepiję asmenys jau gali gauti ar atsinaujinti jau turimą Galimybių pasą. Registrų centras skelbia šią savaitę įdiegęs technologinius Galimybių paso algoritmo patobulinimus, leidžiančius pripažinti ir skirtingų gamintojų vakcinos dozes.

Iki tol asmenys, kurie trečia sustiprinančiąja vakcinos doze pasiskiepijo kito gamintojo nei prieš tai buvusios dvi vakcinos dozės, po duomenų apie trečiąją vakcinos dozę įvedimo į E. sveikatos sistemą neturėjo galimybių gauti ar atsinaujinti savo Galimybių paso.

Registrų centro skaičiavimu, tokių asmenų, kuriems dėl skirtingų gamintojų vakcinos dozių po trečiojo skiepo negalėjo būti sugeneruotas Galimybių pasas, visoje Lietuvoje buvo mažiau kaip 100. Tuo tarpu asmenų, turinčių tris skiepus ir galinčių sėkmingai naudotis Galimybių pasu, šiuo metu yra apie 25 tūkstančius.

Šią savaitę Registrų centro atlikti technologiniai patobulinimai sudarė sąlygas asmenims po trečios sustiprinančios kito gamintojo vakcinos dozės gauti ar atsinaujinti jau turimą Galimybių pasą.

Registrų centras primena, kad vadovaujantis sveikatos apsaugos ministro patvirtintomis taisyklėmis, asmenys vietoje Galimybių paso gali naudoti ir kitus dokumentus, įrodančius, kad yra vakcinuoti nuo COVID-19, yra persirgę šia liga arba turi neigiamą testo rezultatą. Tai gali būti ir ES skaitmeninis COVID pažymėjimas, kuris sėkmingai atsinaujina net ir po trečiosios vakcinos dozes nepriklausomai nuo vakcinos pasirinkimo, taip pat ir E. sveikatos sistemoje esantys elektroniniai medicininiai išrašai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ona

Ona portretas
Šūdas tas jūsų pasas
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių