G. Surplys perspėjo: piktybiniai pažeidėjai bus baudžiami

Visuomenės informavimo grupės (VIG) vadovas Giedrius Surplys patikslino, kas bus baudžiami, jei nuo penktadienio viešose vietose nenešios apsauginių veido kaukių. G. Surplys tikina, kad jei žmogus po įspėjimo vis tiek piktybiškai nesidės kaukės – jo lauks bauda.

Nuo šio penktadienio įsigalioja Vyriausybės nutarimas, kuriame pažymima, kad jei būtina išeiti iš namų, privaloma dėvėti kaukes arba respiratorius, arba kitas nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

„Įpareigojimas žmonėms viešoje vietoje dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. Tai gali būti kaukės, tai gali būti respiratoriai, bet taip pat tai gali būti šalikai bei skarelės bei bet kas, kas dengia nosį ir burną, jeigu jūs dar neturėjote galimybės įsigyti medicininių apsaugos kaukių“, – teigia G. Surplys.

Anot jo, nuosavame automobilyje ar namo kieme kaukės nėra būtinos.

„Buvo daug klausimų, ką reiškia viešos vietos ir kur reikia dėvėti apsaugos priemones. Tai noriu pasakyti, kad tiek su epidemiologais, tiek su policija pasiaiškinome. Vieša vieta – bet kuri vieta už jūsų namų ribų, kur jūs galite sutikti kitų žmonių. Ar vidus, ar laukas – jokio skirtumo. Jei gyvenate nuosavame name, aišku, dėvėti nebūtina, taip pat automobilyje nereikia dėvėti kaukės. Aišku, jei esate miške vienas ir tikimybė kažką sutikti nėra didelė, tuomet irgi nebūtina. Bet darbe, gatvėje, laiptinėje ar dar kažkur, kur galite sutikti kitų žmonių ir ne savo šeimos narių, kaukę dėvėti yra privaloma“, – teigė G. Surplys.

VIG vadovas tikina, kad jei žmogus po įspėjimo vis tiek piktybiškai nesidės kaukės – jo lauks bauda.

„Policija nesistengs nubausti maksimalaus kiekio žmonių dėl reikalavimo. Bet piktybiniai pažeidėjai, tie kurie jau buvo įspėti, bet vis tiek neužsideda veidą dengiančių apsaugos priemonių, ar kažkaip kitaip nesilaiko karantino izoliavimo taisyklių, tikrai bus baudžiami“, – sakė jis.NAUJAUSI KOMENTARAI

pradejo painuoti

pradejo painuoti portretas
kas izoliuotas ir kas ne? zmones buvo reikiamu atstumu , tai kur pazeidimas? parskraidine paleidzia, o tuos kurie niekur nebuvo persekioja?skaiciau ,kad policija dalins kaukias nemokamai tiems kurie neturi, tai klausimas is kart , kada kauke duos ar pries surasant ar po surasymo protokolo, ar iteiks kauke ir palinkes gero nesiojimo pirmam kartui?

galiu nuraminti

galiu nuraminti portretas
Valdininkų žioplumo dėka niekas jokių baudų galės nemokėti. O jei ir gaus baudą, tai aukštesnės instancijos teismas ją panaikins. Tokiu atveju, kai 3 draugai gavo po 250 eurų baudas, manau, apsimoka samdytis advokatą ir išvengti baudų. Nes valdininkai, mano subjektyvia nuomone, tyčia praleido spragą su statybos darbų apibrėžimu. Jei karantino metu galima keisti langus renovuojame name, kodėl tada negalima susitikti trumpam su draugais? Palyginkite kontaktų grandinę abiem atvejais. Taip kad ir vėl pas mus daug staugiama, daug grūmojama, bet maža iš to naudos, nes valdininkų "darbo" įpročiai nei kiek nepasikeitė.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių