G. Surplys: įsigalioja keturi SAM nurodymai dėl koronaviruso

Visuomenės informavimo grupės (VIG) dėl koronaviruso vadovas Giedrius Surplys informuoja, kad įsigalioja keturi nauji Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) nuorodymai.

Pasak G. Surplio, pirmasis sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos pasirašytas nutarimas numato, kad nuo pirmadienio visi į Lietuvą atvykę asmenys bus priverstinai izoliuojami savivaldybių paskirtose patalpose.

„Kaip žinote, pasienio savivaldybės yra įpareigotos nuo šiandien visus iš užsienio grįžusius asmenis pervežti į savivaldybių izoliacines patalpas ir vėliau užtikrinti pervežimą į tų savivaldybių, kuriose asmenys gyveno nuolatos, izoliacines patalpas, užtikrinti asmenų maitinimą ir patalpų apsaugą“, – surengtoje spaudos konferencijoje sakė G. Surplys.

VIG dėl koronaviruso grupės vadovas taip pat informuoja, kad priimtas sprendimas dėl koronaviruso (COVID-19) ligos apibrėžimo išplėtimo.

„Apibrėžimas apima ne tik tuos, kurie grįžo iš užsienio per 14 dienų, bet ir tuos, kuriems pasireiškė ūmūs kvėpavimo takų infekcijos simptomai, kosulys, sloga, temperatūra ir kurie galimai yra buvę artimame sąlytyje su asmenimis, kuriems tikėtinai yra pasireiškęs koronavirusas“, – sakė jis, pabrėždamas, kad laboratoriniai koronaviruso tyrimai yra numatyti ir tiems, kuriems būtina hospitalizacija, sveikatos priežiūros specialistams ir asmenims virš 65 metų amžiaus.

Dar vienas nurodymas, kurį pasirašė A. Veryga, yra dėl apsaugos priemonių naudojimo viešose vietose.

„Kaukės yra privalomos, kas neturi ir negali įsigyti, rekomenduojama naudoti įvairias skiautes, galiausiai šalikus. Būtina jas dėvėti, išskyrus, jeigu vairuojate motorinę transporto priemonę. Taip pat rekomenduojama viešose vietose dėvėti apsaugines pirštines“, – spaudos konferencijoje teigė G. Surplys.

Ketvirtas įsigaliojantis reikalavimas skirtas prekybos centrams. Kaip teigė G. Surplys, nuo šiol kasininkai turės sėdėti kas antroje eilėje, o didesnės ne 2 apsiperkančių asmenų grupės yra draudžiamos.

„Prekybos vietoms bus privalu užtikrinti darbuotojų apsaugą“, – sakė jis. Taip pat uždrausta apsipirkinėti didesnei nei 2 asmenų grupei.

„Šeimos nariai turi apsipirkinėti tik po vieną, asmenims, kuriems privaloma izoliacija, yra uždrausta lankytis prekybos vietose“, – teigė G. Surplys.

 


Šiame straipsnyje: koronavirusasKoronavirusas LietuvojeCOVID-19 karantinasCOVID-19 saviizoliacija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Is Italijos

Is Italijos portretas
Tam kad korona virusas isgyventu, jam reikalingas zmogaus kunas. Nesurades zmogaus kuno virusas mirsta. Todel neikite i lauka ir neleiskite tam virusui patekti i jusu kuna. Izoliuokites karantinuokites. I parduotuve maisto gali ir vienas seimos narys nueiti viena ar du kartus savaiteje. Tik uzsidare namuose sustabdysite virusa. Geriau pakenteti uzsidarius porai savaiciu DABAR, negu verkti del mirusiuju paskui.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių