G. Grušas: turime padėti migrantams, bet ir stabdyti „valstybinės gaujos“ prekybą žmonėmis

Lietuvos katalikų bažnyčios vadovas Gintaras Grušas kviečia pagelbėti sunkioje padėtyje atsidūrusiems neteisėtiems migrantams, kartu sakydamas, kad valstybė privalo stabdyti valstybiniu mastu veikiančios „gaujos“ vykdomą prekybą žmonėmis.

Šeštadienį parodytame interviu LRT televizijai Lietuvos vyskupų konferencijos ir Europos vyskupų konferencijų tarybos pirmininkas televizijai arkivyskupas akcentavo Šventojo rašto mokymą apie pagalbą bet kuriam žmogui, ištiktam nelaimės, sakydamas, kad tai galioja ir Lietuvos pasienyje su Baltarusija besitelkiantiems migrantams.

„Šiems žmonėms turėtų būti skiriama ta pati taisyklė, nežiūrint, kokios jie yra tautybės, religijos, kultūros – jie yra mūsų broliai ir seserys, jie yra žmonės. Ypač tie, kurie atvykę čia – turime dėti visas pastangas jiems padėti, išmokti apie jų kultūrą, padėti jiems išmokti apie mūsų kultūrą“, – teigė G. Grušas.

Anot jo, nepaisant šių vertybių, Lietuvos valstybės vadovai, diplomatai ir politikai „irgi turi pareigą čia“, turėdamas omenyje reakciją į Minsko kurstomą migrantų srautą.

„Situacija man primena tai, ką mes girdime iš Haičio: gaujos sukasi, grobia žmones, reikalauja išpirkos. Ir jei tik duodi tą išpirką, įgalini tą gaują taip veikti. Turime daryti viską, kad šita gauja, kuri veikia jau valstybiniu mastu dėl politinių tikslų – sustabdyti jų prekybą žmonėmis, sustabdyti tų žmonių panaudojimą politiniams tikslams“, – kalbėjo Vilniaus arkivyskupas.

„Tai iš vienos pusės, reikia tą stabdyti, iš kitos pusės, reikia padėti. Jie yra mūsų broliai ir seserys ir mes turime atitinkamai reaguoti“, – pridūrė jis.

Lietuva, Latvija ir Lenkija pastarąjį pusmetį susiduria su išaugusiu neteisėtos migracijos srautu per Baltarusiją. Į Lietuvą šiemet pateko daugiau nei 4,2 tūkst. migrantų. Lietuva ir kitos Vakarų šalys kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija.NAUJAUSI KOMENTARAI

Raudonskruosciu gauja,tai nieko neduodanti saliai,

Raudonskruosciu gauja,tai nieko neduodanti saliai, portretas
Iskyrus vaiku tvirkinima,ir nelegalu serima??

Tik

Tik portretas
Buvo prieš kelis metus liuteronų vyskupas Sabutis su ministru Linkevičium į Lietuvą atvežę Sirijos pabėgėlių. Kaip jiems sekasi šiandien?

Morgana

Morgana portretas
Pirmiausia Lietuvos piliečiams reikalinga pagalba fizinė ir dvasinė , kad galėtumėm padėti kitiems turime būti stiprūs, bet kaip būti stipriems? Krizė po krizės , niekaip neatsistojam tvirtai ant kojų. Tie nelegalai skurdina mūsų Valstybę, naudojasi veltui viskuo ir nėra iš jų jokio dėkingumo tik reikalavimai. Taip , kad pagarbos ir atjautos jiems nėra
VISI KOMENTARAI 23
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių