Druskininkų valdžia kuria planą, kaip išsaugoti Vijūnėlės „dvarą“

Druskininkų taryba pirmadienį pritarė siūlymui prašyti Vyriausybės leidimo Vijūnėlės „dvarą“ perimti visuomenės reikmėms.

Savivaldybė siūlo taikiai susitarti ir negriauti pastato, o jame įkurti Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklą.

„Tikimės, kad bus atsižvelgta į Druskininkų savivaldybės vertinimą, kad šiai dienai realiausias kompleksinis situacijos išsprendimo būdas yra statinio perėmimas viešajam poreikiui tenkinti“, – tarybos posėdyje sakė jos narys Modestas Vitkauskas.

Jis pabrėžė, kad tai nėra Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) sprendimo, kuriuo anksčiau šį mėnesį buvo įsakyta nugriauti Vijūnėlės „dvarą“, ginčijimas.

„Tai paprasčiausiai yra ieškojimas būdų, kaip nepadaryti savivaldybei žalos ir tą objektą perimti savivaldybės reikmėms tenkinti“, – teigė M. Vitkauskas.

Tuo metu tarybos narys konservatorius Konstantinas Rečkovas kritikavo siūlymą ir kaltino savivaldybę „teisiniu nihilizmu“.

Itin ciniška yra tai, kad į politinės korupcijos dangstymą ir neteisėtų statybų legitimizavimą yra bandoma įtraukti Vyriausybę.

„Skubiai sušauktas posėdis svarstyti Vijūnėlės „dvaro“ išsaugojimą, tariamai perimant pastatą savivaldybės nuosavybėn, eilinį kartą demonstruoja Druskininkų valdžios teisinį nihilizmą ir neskaidrų privataus interesų gynimą Druskininkų mokesčių mokėtojų lėšų sąskaita“, – tarybos posėdyje sakė K. Rečkovas.

„Itin ciniška yra tai, kad į politinės korupcijos dangstymą ir neteisėtų statybų legitimizavimą yra bandoma įtraukti Vyriausybę. Dar daugiau, Vyriausybė raginama stoti prieš galutinį ir neskundžiamą Aukščiausiojo Teismo nutartį“, – teigė jis.

K. Rečkovas dėl bandymų išsaugoti Vijūnėlės „dvarą“ kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) ir Generalinę prokuratūrą, rašė portalas 15min.lt.

M. Vitkauskas pirmadienį pabrėžė, kad anksčiau toje teritorijoje stovėjo valčių prieplauka.

„Jis (K. Rečkovas – BNS) turbūt jaunas ir neatsimena, kad toje vietoje nuo 1989 metų stovėjo trijų aukštų valčių prieplauka. Tai yra, kad tas statinys buvo legalus, su juo buvo viskas teisėta. Vienintelis dalykas, kas neleidžia pastatui būti toje vietoje, yra tai, kad jis yra gyvenamosios paskirties“, – sakė M. Vitkauskas.

Tarybos nariai Benjaminas Čepas ir Vidas Stašinskas siūlė dėl Vijūnėlės „dvaro“ kreiptis ir į prezidentą Gitaną Nausėdą.

Viešai paskelbtame savivaldybės kreipimosi projekte rašoma, kad tokiu būdu būtų keičiama pastato paskirtis ir pašalintas pagrindinis pažeidimas – kad jo gyvenamoji paskirtis neatitinka teritorijų planavimo dokumentų.

Siūlymui perimti Vijūnėlės „dvarą“ visuomenės reikmėms pritaria ir pastato savininkas verslininkas Žilvinas Povilonis. Pasak jo, suma, už kurią jis perleistų Vijūnėlės „dvarą“, būtų derybų klausimas.

LAT liepą antrą kartą nusprendė, kad neteisėtai pastatytas Vijūnėlės „dvaras“ turi būti nugriautas.

Ž. Povilonis praėjusį ketvirtadienį BNS sakė esąs pasiruošęs vykdyti teismo sprendimą ir jau pasirinkęs rangovą, kuris pastatą nugriautų – Alytaus statybų bendrovę „Expolita“.

Verslininkas dėl žalos atlyginimo už nugriautą pastatą yra kreipęsis į Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmus ir nurodo, kad žala siekia 1,8 mln. eurų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nuomone.

Nuomone. portretas
Mat uzsinorejo meras susirazinti pinigus zmoniu saskaita.Gana sukciauti . Gana visus mulkinti.Ir reikia patraukti atsakomyben visus isivekusius i sia afera.Ir pirmiausia leidimus isdavusius ir tuos kurie tai priverte isduoti.Prezidente norime isgirsti JUsu pozicija .Norime teisingumo.

Kodel tyla apie pagrfindini dalyka?

Kodel tyla apie pagrfindini dalyka? portretas
Niekur neteko skaityti kas isdave leidimus ir ,kodel apie juos tyla/ Juk pagrindine problema tai visuose atvejuose leidimai.Ir prie geriausio noro negali politikai kistis.Juk teismas du kartus nusprende.O mat Malinauskas nori ,kad zmoniu pinigais butu ispirtktas dvaras.Nemanau,kad butu teisinga.

IR VEL TAS PATS

IR VEL TAS PATS portretas
Visi kurie pritars Vijuneles dvara palikti,tai zinokit visiems laikams,tie kurie prisides prie issaugojimo-vadinasi tie valdzios ir kiti suinteresuoti asmenys yra daugiau ar maziau korumpuoti valdzios ar valdziai pritariantys pakalikai.Tokie zmones ne liaudziai dirba,o tiktai sau ir savo partijai.Apie,tai dabar snekes seneliai,vaikai,anukai ir t.t.Tai yra ir bus irasyta y istorijos puslapius,kokie valdzios zmoniu uzmojai nuo nepriklausomybes laiku,kai dar nebuvo ryskaus elito pasipelnyti valdiskais pinigais,pencininku ir prastai gyvenanciu zmoniu saskaita.Vadinasi valstybeje yra daug pinigu ir turto,kad ligi siolei galima vogti.O kiek dar pastatu yra sitaip pastatyta,kodel ju negriauna,nes kurie pasirase projektus,dave leidimus ir t.t .viskas zinoma ir merui ir Vilniuje zino,tiktai varnui varnas akies nekerta....
VISI KOMENTARAI 21
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių