Didžiausiuose šalies miestuose vietų darželiuose laukia daugiau nei 2,7 tūkst. vaikų

Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje vietos darželiuose laukia daugiau nei 2,7 tūkst. vaikų, BNS informavo savivaldybės.

Kaip teigė Vilniaus miesto savivaldybės administracijos vyriausioji patarėja Alina Kowalewska, sostinėje eilėje laukia 1639 vaikai.

Pasak jos, šiemet į darželius priskirta 11 tūkst. 115 vietų, bet dalis tėvų jų atsisakė.

„Vilniaus savivaldybės darželiuose yra 517 laisvų vietų į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes“, – BNS nurodė specialistė.

Savivaldybės teigimu, nors darželiuose yra laisvų vietų, eilės susidaro, nes tėvai nepriima jiems pateiktų pasiūlymų.

Dalis laukia perkėlimo į kitus darželius, tikisi iš gyvenamosios ar darbo vietos patogiau pasiekiamos ikimokyklinės įstaigos. Anot savivaldybės, paklausa didžiausia Pašilaičių, Pilaitės ir Verkių mikrorajonuose.

Pasak A. Kowalewskos, šiuo metu baigiamas statyti 240 vietų darželis Bajoruose, į jį planuojama priimti 120 vaikų.

„Taip pat iki 2025-ųjų planuojama pastatyti darželius Pašilaičiuose ir Pilaitėje“, – komentavo ji.

Kaune laukia apie 900 vaikų

Tuo tarpu Kaune šiuo metu nepatekę į pageidaujamą lankyti įstaigą yra apie 900 vaikų.

„Šio skaičiaus negalima suabsoliutinti, kadangi jis parodo, kiek vaikų nepatenka į konkretų tėvų išsirinktą pageidaujamą darželį, – BNS teigė Kauno miesto savivaldybės administracijos švietimo skyriaus vedėja Ona Gucevičienė. – Bendroje sumoje darželio vietų užtenka visiems Kauno vaikams ir skaičiai kinta kiekvieną dieną, nes dalis tėvelių nėra apsisprendę, kurią vieną įstaigą pasirinkti.“

Pasak vedėjos, antradienio duomenimis į lopšelio grupes šiuo metu laisvos 99 vietos, į darželio grupes – 38 vietos, o į priešmokyklines grupes – 90 vietų.

Kaune paklausa didžiausia Aleksoto, Centro, Šilainių ir Vilijampolės seniūnijose.

„Atsižvelgiant į sparčiausiai augančius rajonus ar mokinių pasiskirstymą – planuojama ir vykdoma įstaigų plėtra“, – sakė O. Gucevičienė.

Anot švietimo skyriaus vedėjos, 2022 metais bus atidarytas lopšelis-darželis „Vaikystės takas“, 2023 metais ikimokyklinio ugdymo įstaiga Vilijampolėje „Pelėdžiukas“, 2023–2024 metais planuojama atverti naują ikimokyklinio ugdymo įstaigą Vijūkuose, tuo pačiu laikotarpiu numatoma Tirkiliškių mokyklos-darželio plėtra.

Klaipėdoje didžiausios 3-mečių vaikų eilės

Anot Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus patarėjos Vidos Bubliauskienės, uostamiestyje eilėje laukia 125 2–3 metų ir 108 3–6 metų amžiaus vaikai.

Pasak patarėjos, šiuo metu į lopšelio grupes yra priimta 1110 vaikų, į darželio grupes – apie 500 vaikų. Laisvų vietų lopšelio grupėse – 50.

„Laisvos vietos yra ikimokyklinio ugdymo įstaigose, kurios veikia pietinėje miesto dalyje. Eilėse laukia tėvai, pageidaujantys, kad jų vaikai lankytų šiaurinėje ir centrinėje miesto dalyse esančias ikimokyklinio ugdymo įstaigas“, – BNS komentavo V. Bubliauskienė.

Patarėjos teigimu, darželiuose yra 127 laisvos vietos.

„Poreikis būtų patenkintas, bet tėvai laukia laisvų vietų šiaurinėje ir centrinėje miesto dalyje veikiančiose ikimokyklinio ugdymo įstaigose“, – nurodė ji.

Uostamiestyje didžiausios eilės nepatekusių ir laukiančių yra 3-mečių vaikų šiaurinėje ir centrinėje miesto dalyse.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

gedas

gedas portretas
Biudzeto lesas naudokite lietuviu gerbuviui o ukraina remkite savo algomis o seimunai administracinems islaidoms skirtu lesu.Juk teigiate lietuvoj gyventi gera

skiep

skiep portretas
kas cia karksejo,kad gimstamumas mazeja?

KIEK ATSIMENU...

KIEK ATSIMENU... portretas
1990, tais "baisiais" sovietiniais laikais, tos problemos jau nebuvo nei viename mieste, o Visagine jau stovėjo pirmas vaikų darželis su baseinu...
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių