Didelės rizikos pavojuje Lietuvos valdžia – be plano?

 • Teksto dydis:

Valstybės kontrolė skelbia, kad ekstremalios situacijos metu valstybinės institucijos nepasirengusios reaguoti. Krizės atveju, kai kurie gyventojai būtų palikti likimo valiai, nes valdžia jų negalėtų transportuoti, neturėtų ir kur apgyvendinti.

Informacinė laida „Info diena“ praneša, kad neprireiktų ir garsiai minimo Astravo. Valdininkai ir pareigūnai neturi planų, net ir kaip suvaldyti šalies viduje kilusią pramoninę ar cheminę avariją.

Valstybėje kasmet kyla apie 660 ekstremaliųjų situacijų. Per trejus pastaruosius metus Lietuvoje buvo paskelbtos keturios valstybinio lygio ir 64 savivaldybių lygio ekstremaliosios situacijos.

„Šiuo metu valstybinio lygio situacijų mes turime tris. Tai jau seniai besitęsianti Gedimino kalno pilies situacija, praėjusiais metais kilo visiems puikiai žinoma neteisėtų migrantų krizė, ten buvo paskelbta valstybės lygio ekstremali situacija, na ir žinoma, pandemija“, – žurnalistams kalbėjo Civilinės saugos valdybos vadas Edgaras Geda.

Valstybės kontrolė skelbia, kad šalies institucijos nepasirengusios reaguoti į ekstremalias situacijas. Pavyzdžiui, Astravo atominės elektrinės nelaimės atveju jau minimalus reikalavimas, kiek evakuoti gyventojų, yra nuo 8 iki 58 procentų, bet net ir tiek savivaldybėms – misija neįmanoma.

Visas reportažas – LNK vaizdo įraše:

 

 

Tai reiškia, kad greičiausiai daugiau nei pusė savivaldybės gyventojų galimai būtų palikti likimo valiai.

„Ar tai laikinas evakuavimas, ar tai ilgalaikis evakuavimas, aišku, klausimų susidarytų labai nemenkai“, – sakė Jonavos savivaldybės patarėjas civilinei mobilizacijai Vytautas Kaminskas.

Civilinės saugos vadas perspėja, jog dėmesys civilinei saugai – pavėluotas, esą apie problemą pagalvojama tik tada, kai nutinka nelaimė.

„Niekas realiai to nevertino, jokios institucijos. Nekalbu apie nacionalines, jokios tarptautinės institucijos. Jokių pasirengimo priemonių, tokios, kad būtų realiai efektyvios, net nebuvo suplanuotos“, – apie grėsmingą situaciją sakė Civilinės saugos valdybos vadas E. Geda.

Tiesa, neprireiktų net Astravo. Ekstremaliųjų situacijų plane centrinė valdžia nesuplanavo, kaip tvarkytis su kibernetinėmis atakomis, cheminėmis avarijomis, masiniais neramumais, teroro išpuoliais ar net didele pramonine avarija.

Vidaus reikalų ministerija laiko komentarams neranda. Ministrė išvykusi, o jos pavaduotojas atostogauja.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Nu jo

Nu jo portretas
Paziurekit purma kas sedi valdzioje, vyriausybeje ir bus aiskus visi atsakymai. Praktikantu vyriausybe.

off

off portretas
valdzia plano neturi,nes jiems lietuva ir lietuviai nerupi, jeigu kiltu karas,jie visi spruktu is lietuvos, pridirbe kliurku.

ALGIS

ALGIS portretas
Yra tokia lietuviška dainuška ''Viskas liaudžiai , viskas tautai , o pas žmones nuogi pautai '' .
VISI KOMENTARAI 55
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių