Dėl nušautos stumbrės S. Gentvilas kreipiasi į Generalinę prokuratūrą

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto vicepirmininkas Simonas Gentvilas kreipiasi į Generalinę prokuratūrą dėl viešo intereso gynimo nušautos stumbrės istorijoje. Kreipimosi pagrindas – tikėtinas nusikaltimo slapstymas ir netinkamai apskaičiuota žala Lietuvos gamtai.

„Tai buvo naujametinė sausio 2 d. neeilinė medžioklė su neeiliniais medžiotojais ir, deja,  neeiliniu „laimikiu“ – apsivaikavusia stumbre. Akivaizdu, medžioklės metu galimai buvo nuslėptas nusikaltimas. Neteisėtai nušovus apvaisintą arba palikuonį turinčią ir žindančią stumbro patelę žala gamtai trigubėja ir nuo 12 000 eurų kyla iki 36 000 eurų. Kyla pagrįstų įtarimų, kad šis nusikaltimas buvo toleruojamas ir nuslėptas aukščiausių institucijų vadovų, nes jie galimai taip pat dalyvavo medžioklėje“, – sako liberalas S. Gentvilas.

Seimo narys akcentuoja, kad šios privačios medžioklės organizavimu galimai rūpinosi pats Krekenavos urėdijos padalinio vadovas, o į medžioklę buvo kviesti aukščiausi Aplinkos ministerijos įstaigų pareigūnai ir gerai žinomų Lietuvos verslų savininkai.

„Prezidentas yra dalinai teisus, kad šiandien aplinkosauga labiau dangsto pažeidėją, o negina gamtos. Atsižvelgiant į tai, teisėsauga turėtų atskleisti visuomenei, kas dalyvavo medžioklėje ir kodėl buvo nuslėptas stumbrės nėštumas“, – tyrimo eigą kritikuoja parlamentaras S. Gentvilas.

S. Gentvilas Valstybinės miškų urėdijos direktoriui Valdui Kaubrei išsiuntė raštą, kad ateityje būtų numatytas reikalavimas profesionalų medžioklės plotą nuomoti tik medžiotojams sutinkant viešinti medžioklės lapus, esant žiniasklaidos, valstybės politikų ar tarnautojų užklausimui.

„Šiuo metu Valstybinė miškų urėdija nesuteikia informacijos apie medžioklės lapuose pateiktą informaciją apie asmenis, medžiojusius profesionalios medžioklės plotuose. Priminsiu, kad profesionalios medžioklės plotai yra valstybės nuosavybė, todėl visuomenė turi teisę žinoti, kokie asmenys šiuose plotuose medžioja ir šiuo atveju – nušauna į Lietuvos Raudonąją knygą įtrauktą saugomą gyvūną – stumbrę“, – sako S. Gentvilas.NAUJAUSI KOMENTARAI

hm

hm portretas
Gentviliuks atsipeikėjo, o kas darėsi Klaipėdoje tai žinojo, bet nieko nedarė. o čia mat susrūpino...

Stumbro, \\\\\.../////

Stumbro, \\\\\...///// portretas
neatskyrė nuo šerno..............Visų stumbrų vardu-bjaurybė.

NA NA

NA NA portretas
Klaipėdos gėda , gentviliukas , prisidengia stumbru ,-----------šitam parazitui galvos neskaudėjo ,kai Klaipėdiečiai dešimtmečiais buvo nuodijami ,srutos plaukė į Marias ir Baltijos jūrą ,tada jam ir jo tėvui artistui, rūpėjo srutiniai milijonai ,šlykšukai Gentvilai per šitiek metų vartė milijonus Klaipėdiečių sveikatos sąskaita ir dalinosi su landsberginiais ,ne be reikalo jie eina išvien ir valdo Klaipėdą dešimtmečiais ,,,,,,sėkmės Gentvilui ,gal stumbras pagailės jo ,nes žmonės jo negailės ,,,,,
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių