Dėl nepilnamečių seksualinio išnaudojimo kunigas J. Kusas pašalintas iš dvasininkų

 • Teksto dydis:

Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius už nepilnamečių tvirkinimą ir seksualinį išnaudojimą iš dvasininkų luomo pašalino kunigą Joną Kusą.

Anot jo pranešimo, „neteisminio proceso metu surinktos medžiagos, teisinių ir faktinių aplinkybių pakanka įgyti ir su moraliniu tikrumu paskelbti, kad Jonas Kusas kaltas (constat) dėl nepilnamečių tvirkinimo ir seksualinio išnaudojimo“.

Vyskupo teigimu, nukentėjusiems asmenims siūloma dvasinė ir psichologinė pagalba, numatyta Bažnyčios normose.

„Mums, kaip Bažnyčiai, tai tikrai labai didžiulis smūgis“, – šeštadienį LRT radijui sakė vyskupas A. Jurevičius.

Išankstinis tyrimas dėl kunigo J. Kuso nederamo elgesio su nepilnamečiais praėjusio amžiaus paskutiniame dešimtmetyje Telšių vyskupijoje atliktas 2019 metais.

Kaip BNS nurodė Telšių vyskupijos kurija, policija kunigo veiksmų nebetyrė dėl senaties, todėl tyrimo ėmėsi Bažnyčia.

Pasitvirtinus įtarimams Tikėjimo mokymo kongregacija tų metų lapkričio 25 dieną panaikino senaties terminą ir nurodė pradėti neteisminį baudžiamąjį procesą.

„Visa neteisminio baudžiamojo proceso medžiaga buvo perduota vyskupo paskirtiems asesoriams, kurių išvadose pažymima: kai kurie liudininkai proceso metu identifikuoti kaip nukentėjusieji, nepažeidžiant konfidencialumo paslapties, nebuvo pamokyti ar nuteikti, tai būtent remiantis jų paliudijimu ir todėl, kad nukentėjusieji nėra susieti bendrais saitais, asesoriai su moraliniu tikrumu prieina išvados, kad kunigas Kusas yra kaltas“, – teigiama šeštadienį paskelbtame Telšių vyskupo pranešime.

Nukentėjusieji nėra susieti bendrais saitais, asesoriai su moraliniu tikrumu prieina išvados, kad kunigas Kusas yra kaltas.

Per tyrimą nustatyti trys nukentėję nepilnamečiai: du patyrė seksualinį išnaudojimą, vienas tvirkintas.

„Tie trys asmenys yra iš skirtingų vietovių, tarpusavyje nesusiję, ir tai būtent duoda moralinį ir faktinį tikrumą dėl įvykusių šių nusikaltimų“, – šeštadienį LRT radijui sakė vyskupas A. Jurevičius.

Pasak jo, patys nukentėjusieji pranešė apie kunigo nusikaltimus.

Anot vyskupo, baigus procesą vyskupijos lygmeniu visa medžiaga išversta į italų kalbą ir persiųsta Tikėjimo mokymo kongregacijai. Ji sprendimą patvirtino ir įpareigojo Telšių vyskupą A. Jurevičių pritaikyti nusikaltusiam dvasininkui nuolatinę bausmę.

A. Jurevičius dekretas dėl J. Kuso įsigaliojo šeštadienį.

Pasak vyskupo, pašalintasis kunigas yra „užsitvėręs tylos siena“.

„Pats kunigas kaltės iki šiol nėra pripažinęs. (...) Iš kunigo pusės laukiama atgailos bei aukų atsiprašymo“, – teigiama Telšių kurijos komentare BNS.

Kurijos teigimu, J. Kusas galėjo skųsti vyskupo sprendimą dėl pašalinimo, tačiau šia teise nepasinaudojo.

Šeštadienį įsigaliojęs sprendimas yra nebeskundžiamas.

„Vykdydami savo misiją trokštame būti arti kiekvieno nukentėjusiojo žmogaus siūlydami dvasinę pagalbą, nes net ir seniai patirta prievarta bei pažeminimai palieka gilias vidines žaizdas. Žinia, kad praėjus nemažai laiko visgi triumfavo teisybė, nukentėjusiųjų širdyse tesužadina viltingą pasitikėjimą Viešpačiu“, – rašoma vyskupo pranešime.NAUJAUSI KOMENTARAI

Uf

Uf portretas
Na taip,būtų teisingiausia panaikinti celibatą,bet eidami į kunigų seminariją vaikinukai žino kas jų laukia ir kokie įstatymai.Tai šlykštu,kad jie vieną kalba ,kitą daro!Taigi kaip eiti į bažnyčią, kai mišias laiko toks iškrypėlis.....

Rims

Rims portretas
Dar tik dabar vyskupas pamatė ir atsiprašė tikinčiųjų, kai tyrimas pasibaigė,ankščiau nežinojo apie savo kunigėlių ištvirkavimus, nei kaip jie gyvena, nei kokiomis mašinomis važinėja, nei kur tikinčiųjų aukos iškeliauja

Taigi,

Taigi, portretas
Laikas jau panaikinti celibata,nes visu tikejimu kunigai turi seimas. Ar kataliku kunigai sventesni? Abejotina.
VISI KOMENTARAI 15
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių