Dėl Astravo grėsmės savivaldybės bus įpareigotos turėti asmens apsaugos priemonių

Dėl Astravo atominės elektrinės grėsmės savivaldybės bus mėnesiui įpareigotos turėti apsaugos priemonių.

Tokius projektus planuojama pateikti Seimui rudens sesiją, BNS sakė sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis.

„Projektai laukia Seimo sesijos pradžios, įpareigotos savivaldybės ir asmens sveikatos priežiūros įstaigos turėti vieno mėnesio rezervą asmens apsaugos priemonių“, – teigė A. Šešelgis.

„Gyventojai tikrai ne“, – patikino viceministras.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas „valstietis“ Dainius Gaižauskas po uždaro posėdžio dėl Astravo grėsmės žiniasklaidai sakė, kad pataisos „įpareigos mus visus bent jau mėnesiui turėti būtinas atsargas, dujokaukę, tabletes ir vandens atsargas“.

„Šešelgis (Sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis – BNS) informavo, kad jau rudens sesijoj bus pateikti keturi įstatymo projektai, kurie įpareigos mus visus bent jau mėnesiui turėti būtinas atsargas, dujokaukę, tabletes ir vandens atsargas, kaip ir normalioj atominėj valstybėj ar jei yra šalia atominė valstybė ir turime tokias grėsmes, kiekvienas ką turim turėti“, – tikino D. Gaižauskas.

Baltarusijos energetikos ministerija antradienį pranešė, jog Astravo AE pirmojo reaktoriaus „fizinis įjungimas planuojamas artimiausiomis dienomis“.

Pirmoji Baltarusijoje branduolinė jėgainė, turėsianti du rusiško VVER projekto reaktorius, kurių kiekvieno galia – 1200 megavatų, statoma Gardino srityje už maždaug 50 kilometrų nuo Vilniaus ir mažiau nei 30 kilometrų nuo Lietuvos sienos.

Antrąjį reaktorių tikimasi įjungti praėjus maždaug metams nuo pirmojo reaktoriaus veiklos pradžios.

Lietuva yra didžiausia Baltarusijoje statomos elektrinės kritikė ir yra pasiryžusi boikotuoti jos elektros patekimą į rinką. Minskas atmeta Vilniaus priekaištus dėl saugumo reikalavimų nepaisymo.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ei kontora

Ei kontora portretas
O slieptuves sau isikasti nereikia.:) Kur civiline sauga pridurkai:)

Receptas

Receptas portretas
Svarbiausia turėti vodkos arba gero raudono vyno ir suspėti laiku išgerti, nes šiek tiek "apgirtusiems " kaulų čiulpams radiacinė apšvita ne tokia pavojinga.

Anonimas

Anonimas portretas
Toi valdziazmogei lieps is baimes visiem vargoliems uzsideti ant galvos kandonus sako apsaugo nuo radijacijos :-)
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių