D. Nausėdienė susitiko su tremtiniais ir politiniais kaliniais

 • Teksto dydis:

Diana Nausėdienė, minint 80-ąsias tremčių metines, pirmadienį Prezidentūroje susitiko su tremtiniais ir politiniais kaliniais.

Pasak Prezidentūros pranešimo, susitikime dalyvavo Laptevų jūros tremtinių brolijos „Lapteviečiai“, Lietuvos politinių kalinių sąjungos, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrijos bei Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos atstovai.

„Jūs esate liudininkai turbūt paties skaudžiausio mūsų tautos istorijos tarpsnio, kai buvome naikinami ir fiziškai, ir dvasiškai“, – sveikindama susirinkusiuosius sakė D. Nausėdienė.

Mirtys nuo ligų, bado ir šalčio gyvuliniuose vagonuose ir arktiniame šaltyje. Nuo šeimų atskirti ir sušaudyti vyrai. Sibire našlaičiais likę vaikai. Tardymai, persekiojimai ir bet kokį žmogiškąjį orumą sunaikinti turinčios egzistencijos sąlygos. Draudimas tikėti Dievu ir persekiojimas už maldą. Už lageryje išklausytą išpažintį, aukotas šv. Mišias.

„Komunistinė ideologija, pasinaudodama visais totalitarinės valstybės įrankiais, darė viską, kad pasaulyje neliktų tikinčių žmonių. O kur nelieka tikėjimo, ten nelieka ir žmogiškumo. Šiandien sunku įsivaizduoti, kiek jėgų – fizinių ir dvasinių – anuomet reikėjo, kad išliktum ir išaugintum vaikus. Tačiau tikėjimas, viltis ir meilė visada nugali net didžiausią blogį. Ir Jūs esate to liudininkai“, – sakė pirmoji ponia. 

D. Nausėdienė pasidžiaugė galinti pareikšti savo pagarbą laisvės kovų dalyviams ir tremtiniams, išgirsti jų gyvenimo istorijas.

Renginyje laisvės kovų dainas atliko Vakarė Sakalauskaitė, Agnė Sabulytė, arfa akompanavo Viktorija Smailytė.NAUJAUSI KOMENTARAI

pritariu

pritariu portretas
kom ir si ponia tegul pa sirupina genocido centro veikla kuri juodina garbingus zmones o tremtyniu vaikams pagal savo sukurtus straipsnius neismoka jiems priklausanciu 62 ...E ismoku as gaves 2000m tik 2017m pe r teisma irodziau savo teisetuma bet uz tuos 17m iki siol vyksta /atsispardymai/ juridiskai kad kreipciausi vel i teisma kai nusiunciau pluos ta d okumentu /32v/ kurie pa siliko pas p AJakubauska o sekretore pareiske ka d nuskanavo gavau rasta ne nuo naujo direktoriaus bet nuo p Sidlausko kuris ka i/p komisijos p/ matosi viska ir visus valdo tai buvo jau aisku dar nuo Pednycios laiku iki burauskaites kai buvo aps mebizti garbingi zmones tai jei s i kom nespes is trint prasyciau p Nausediene pa sirupint siuo ?,,, zinoma jei vyras leis su pagarba senjoras 84m......

Anonimas

Anonimas portretas
anksciau komunistene idelogija dabar vaivorikstyne idelogija

klaipėdietis

klaipėdietis portretas
malonu,kad rūpi,bet ar ne laikas ir peržiūrėt tremtiniams skirtus prie pensijų priedus,kurie jau ne vienas dešimtmetis nesikeičia
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių