D. Grybauskaitė Lietuvos žmonėms palinkėjo orumo ir pasitikėjimo

Šeštadienio vidurdienį, minint Valstybės – Karaliaus Mindaugo karūnavimo – dieną, Simono Daukanto aikštėje iškeltos trispalvė ir istorinė Lietuvos vėliavos, išlydėti žygio aplink Baltijos jūrą su istorinėmis vėliavomis dalyviai.

Šventė prasidėjo NATO sąjungininkų oro pajėgų naikintuvų skrydžiu – šiuo metu NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdančių Vengrijos ir Ispanijos karinių oro pajėgų sveikinimu.

Iškilmingą vėliavų pakėlimo ceremoniją atliko Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopa ir Lietuvos kariuomenės orkestras.

„Suprasdami ir gerbdami savo istoriją ir praeitį, šiandien matome savo valstybės ateitį tarp pirmaujančių valstybių, kurios rūpinasi savo žmonėmis, užtikrina žmogaus teises, laisves ir gerbia kitų tautų apsisprendimą. Visada esame pasirengę gintis ir apsiginti, esame pasirengę su partneriais padėti mūsų draugams ir aplinkiniams. Taip suprantame savo pareigą, savo laisvę, kurią išsikovojome, kurią saugome ir saugosime visada“, – susirinkusiems šventės dalyviams sakė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Linkiu visoms kartoms, kad ta meilė, tas vardas Lietuva, būtų kasdien su mumis, mūsų širdyse, o tai reiškia, kad Lietuva visada gyvuos, mes visada būsime kartu ir mūsų ateitis bus tokia, kokią susikursime patys. Linkiu didžiuotis, linkiu orumo, linkiu pasitikėjimo visiems“, – kalbėjo prezidentė.

Linkiu visoms kartoms, kad ta meilė, tas vardas Lietuva, būtų kasdien su mumis, mūsų širdyse.

Valstybės dienai Garbės sargybos kuopa paruošė naują defilė programą su teatralizuota karių rikiuote ir karininko pasirodymu su kardu. Taip pat aidėjo ir trys salvės dedikuotos Karaliui Mindaugui, Lietuvos valstybei ir Lietuvos žmonėms.

Iš Simono Daukanto aikštės po ceremonijos išlydėti ir bėgikai bei dviračio žygio aplink Baltijos jūrą su istorinėmis vėliavomis dalyviai.

Pagerbiant Lietuvos valstybę bėgti ir važiuoti dviračiais su Vyčio vėliavomis ketinama aplink Vilniaus senamiestį palei buvusią gynybinę sieną ir, apvažiavus Vilnių, tęsti žygį dviračiais su Vyčio vėliavomis aplink Baltijos jūrą. 

„Pernai apkeliavome Lietuvą, šiais metais norime apvažiuoti visą Baltijos jūrą. Apvažiuodami Baltijos jūrą norime susitikti su Lietuvos bendruomenėmis, Lietuvai įžymiomis vietomis, taip pat turėsime susitikimų su vietiniais, lankysime įdomias vietas, tiek gamtos objektus, tiek istorinio paveldo paminklus. Tokiu būdu keliaudami priminsime Lietuvos istorinę vėliavą“, – BNS šeštadienį sakė Lietuvos karių asociacijos Keliautojų klubo prezidentas Rolandas Lubys.

Į žygį išsiruošė 37 dalyviai, jie per 14 dienų numatė įveikti 1060 kilometrų.

Iš viso apvažiuoti Baltijos jūrą planuojama per penkerius metus po 14 dienų, kasmet įveikiant po maždaug 1 tūkst. kilometrų. Šiemet rengiamas pirmasis šio žygio etapas, jo dalyviai važiuos nuo Vilniaus iki Lenkijos Svinouisčio miesto.NAUJAUSI KOMENTARAI

zenonas

zenonas portretas
O gal ją reikėtų pririšti prie inkaro ir nuleisti žuvingoje vietoje?

Kaunietei iš Kaimo

Kaunietei iš Kaimo portretas
Jeigu reikėtų priežasties pastatyti D.Gžyboskai paminklą, tai būtų suskystintų dujų terminalas. D.Gžyboska rodo supuvusią teisėsaugą, kuri dirbo pagal užsakymus.

...

... portretas
Na, bent jau už a'Damkų Dalytė buvo geriau.
VISI KOMENTARAI 15
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių