Buvęs Seimo narys stos prieš teismą dėl bandymo parduoti svetimą butą

Buvęs Seimo narys Algirdas Ivanauskas įtariamas vadovavęs organizuotai grupei, bandžiusiai pasipelnyti apgaule perparduodant svetimą butą.

Vilniaus miesto 2-os apylinkės teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje A.Ivanausko ir kitų trijų Vilniaus miesto bei Varėnos rajono gyventojų organizuota grupė kaltinama didelės vertės svetimos turtinės teisės įgijimu ir pasikėsinimu įgyti didelės vertės svetimą turtą bei netikrų dokumentų pagaminimu, jų laikymu ir panaudojimu.

Ne kartą už vagystes ir kitus nusikaltimus nuosavybei teisti grupės nariai bandė už 90 tūkst. litų parduoti jiems nepriklausantį Lazdynų mikrorajone esantį dviejų kambarių butą, kurio tikroji rinkos vertė pernai buvo 152 tūkst. litų.

Per ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad organizuotos grupės nariai, žinodami, jog Lazdynuose esantis butas priklauso A.S., kurio buvimo vieta nežinoma, ir tai, kad šio buto paveldėjimo procedūra nėra baigta, be turto savininko žinios ir sutikimo neteisėtai disponuodami svetimais dokumentais Alytaus notaro biure pagamino netikrą įgaliojimą.

Pagal jį buto savininkas neva įgaliojo kitą asmenį - organizuotos grupės narį - tvarkyti visus su buto paveldėjimo procedūra susijusius klausimus bei vėliau šį butą parduoti. Šio netikro įgaliojimo pagrindu Vilniaus notaro biure įgyti buto paveldėjimo dokumentai ir internete paskelbta apie buto pardavimą. Siekiant greito sandorio skelbime nurodyta mažesnė nei rinkos vertė parduodamo turto kaina.

Pareigūnai nustatė, kad buto savininkas 2008 metų gruodį buvo rastas miręs Karoliniškių mikrorajono namo laiptinėje, tačiau jo kūnas iki 2009 metų liepos buvo neatpažintas. Taip pat nustatyta, kad buto savininko mirtis nebuvo smurtinė, tačiau byloje surinkta duomenų, kad vienas iš kaltinamųjų neteisėtai prieš buto savininko valią įsibrovė į jo butą ir pagrobė šiame bute buvusius dokumentus, kurie vėliau panaudoti organizuotos grupės nusikalstamai veikai vykdyti.

Baudžiamasis kodeksas už tokius nusikaltimus numato laisvės atėmimo iki 8 metų bausmę.

A.Ivanauskas 2004-2008 metais buvo Seimo narys. Į parlamentą jis išrinktas pagal Darbo partijos (DP) sąrašą. A.Ivanauskas buvo Darbo partijos Vilkaviškio rajono skyriaus pirmininkas. Seime jis buvo Operatyvinės veiklos parlamentinės kontrolės komisijos pirmininku bei Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariu.

2006 metais A.Ivanauskas su keletu buvusių "darbiečių" paliko DP frakciją Seime ir partiją bei įkūrė Pilietinės demokratijos partiją. "Pilietininku" jis buvo iki 2008-ųjų balandžio. Tuomet A.Ivanauskas perėjo į Socialdemokratų frakciją.

Socdemai A.Ivanausko kandidatūrą buvo iškėlę 2008-ųjų Seimo rinkimuose, tačiau vienmandatėje Ignalinos-Švenčionių apygardoje jam nepasisekė.


Šiame straipsnyje: Ivanauskasteismas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių