Būrys savanorių skubėjo į Panevėžio rajoną: iš apleistos trobos išgelbėta 11 šuniukų

Policija jau pradėjo penkis ikiteisminius tyrimus dėl žiauraus elgesio su gyvūnais. Ikiteisminiai tyrimai pradėti Alytuje, Marijampolėje, Tauragėje, Širvintų ir Kretingos rajonuose. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) gavo per 250 pranešimų apie gyvūnų laikymo sąlygų pažeidimus, pradėta 12 tyrimų.

Į atokią sodybą skubėjo ir pareigūnai

Pirmadienį būrys savanorių skubėjo į Panevėžio rajone esantį Maksvytiškių kaimą. Buvo gauta informacija, kad šiame kaime esančioje senoje troboje yra įkalinti šuniukai.

„Pirmadienį, apie 16 val. buvo gautas iškvietimas, dėl Panevėžio rajone itin prastomis sąlygomis laikomų gyvūnų. Pareigūnai sureagavo ir atvyko į iškvietimo vietą. Pareigūnai teigė matę senoje troboje įkalintus šunis. Kiek jų buvo ir kokia jų veislė, iš pirmo žvilgsnio, nustatyti buvo sunku. Vėliau paaiškėjo, kad ten buvo 11 šunų, visi jie mišrūnai“, – naujienų portalui JP.lt sakė Panevėžio apskrities VPK komunikacijos poskyrio vyriausiasis specialistas Tadas Martinaitis.

R. Ančerevičiaus/jp.lt nuotr.

Paėmė šunis

Tuo tarpu Panevėžio gyvūnų globos draugijos savanoris Justinas Stašys teigė, kad senoje troboje rasti šuniukai nebuvo laikomi dauginimui ar pardavimui.

„Šuniukai buvo paimti, nes gyvenimo sąlygos buvo itin prastos. Rasta vieta nebuvo daugykla“, – sakė J. Stašys.

Šunų šeimininkas tiesiog apsileido, nebesuvaldė šunų dauginimosi.

Šuniukus apžiūrėjo veterinaras

Panevėžio gyvūnų globos draugijos savanoris Matas Andrulis patvirtino, kad visi rasti ir paimti šunys nebuvo veisliniai, nors, pasak jo, matyti, kad kadaise tikrai buvo kitaip.

„Šunų šeimininkas tiesiog apsileido, nebesuvaldė šunų dauginimosi. Jis geranoriškai atidavė šunis, nebuvo jokių pykčių. Paimti šunys buvo paskiepyti, juos apžiūrėjo veterinaras“, – teigė M. Andrulis.

Prisijaukinti šunis buvo neįmanoma

Į Maksvytiškių kaimą, gavę informacijos apie galimai čia esančią daugyklą, atskubėję gyvūnų mylėtojai, pasakojo, kad atvykus pastebėjo, jog sodyboje keli patinai lakstė laisvėje, tačiau buvo tokie išsigandę, kad prisijaukinti juos buvo neįmanoma.

„Matėme, jog troboje yra uždarytos patelės su jaunikliais, o patinai bėgiojo laisvėje, aplink teritoriją. Džiaugiamės, kad neprižiūrėtus šunis jų savininkas geranoriškai perdavė prieglaudos atstovams“, – pasakojo gyvūnų mylėtojai.

Šuniukai gyveno neblogai?

Liudininkai ir Panevėžio gyvūnų prieglaudos savanoriai pasakojo, kad šunų laikymo sąlygos buvo baisios, iš šeimininko buvo paimta 11 gyvūnų.

Tačiau, pasak VMVT Panevėžio departamento patarėjo Valdemaro Kontauto, buvo paimti 2 šunys, o kalytė su mažyliais liko šeimininkui.

„Mano manymu, šuniukai ten visai neblogai gyveno, buvo pamaitinti, pagirdyti, nevalkatavo. Šeimininkas geranoriškai sutiko juos atiduoti į prieglaudą, nors ir labai gailėjo“, – naujienų portalui JP.lt sakė V. Kontautas.

R. Ančerevičiaus/jp.lt nuotr.

Pasitarimas

Tuo tarpu antradienį, reaguojant į Lietuvoje gaunamą informaciją apie nelegalias veisyklas ir galimą gyvūnų kankinimą, Panevėžio apskrities vyriausiajame policijos komisariate įvyko pasitarimas su VMVT Panevėžio departamento atstovais.

Prie susirinkimo nuotoliniu būdu prisijungė visi apskrities komisariatai. „Sutarta, kad tarnybos pagal galimybes organizuos bendrus ekipažus, kurie galės sureaguoti į gaunamus pranešimus ir vietoje spręsti problemą, bus vykdomi netikėti patikrinimai. Raginame gyventojus susilaikyti nuo neteisėtų veiksmų, tokių kaip neteisėtas patekimas į privačią teritoriją, svetimo turto gadinimas, fizinių prievartinių veiksmų atlikimas kitų asmenų atžvilgiu ir pan.“, – skelbia Panevėžio policija socialiniame tinkle „Facebook“.

Pranešimų daugėja

VMVT duomenimis, nuo praėjusios savaitės pabaigos iš įvairių galimai nelegalių gyvūnų veisyklų šalyje paimti ir gyvūnų globos įstaigoms perduoti 142 šunys ir trys katės.

Pagal surinktus duomenis tyrimai vyksta Alytuje, Kaune, Kėdainiuose, Panevėžyje, Tauragėje, Telšiuose, Šiaulių, Širvintų ir Kretingos rajonuose.

Pranešta apie įtariamą nelegalų gyvūnų veisimą, žiaurų elgesį su gyvūnais, jų kankinimą, nepakankamą priežiūrą, netinkamas laikymo sąlygas, veterinarinės pagalbos nesuteikimą ir kita. Daugiau kaip 190 pranešimų gauta iš Kretingos rajono. Tarnybos pareigūnai su policija, visuomenininkais ir savivaldybėmis visoje Lietuvoje atlieka patikrinimus dėl gyvūnų nepriežiūros, žiauraus elgesio su jais ir galimos nelegalios veiklos. Pasak tarnybos, reaguojama į visus gautus pranešimus.

R. Ančerevičiaus/jp.lt nuotr.

VMVT taip pat vertina visus iš pilietiškų asmenų naujai gaunamus pranešimus ir informaciją dėl galimai netinkamos gyvūnų priežiūros, turint pakankamą pagrindą, bus inicijuoti nauji tyrimai.

Priminsime, jog už žiaurų elgesį su gyvūnu, jo kankinimą, kai gyvūnas žuvo arba buvo suluošintas, baudžiama viešaisiais darbais, bauda, areštu arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių