A. Bilotaitės prognozuotas migrantų skrydis iš Irano į Minską neįvyko

Vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės trečiadienį prognozuotas skrydis iš Irano į Minską, kuriuo galimai turėjo keliauti neteisėtai į Europos Sąjungą (ES) siekiantys patekti asmenys, neįvyko.

Tai rodo atvykimo į Minsko oro uosto duomenys, šią informaciją žurnalistams patvirtino ir Nacionalinio krizių valdymo centro (NKVC) vadovas Vilmantas Vitkauskas.

„Mūsų žiniomis, jo (skrydžio – BNS) nebuvo“, – ketvirtadienį sakė V. Vitkauskas.

Vis dėlto jis pabrėžė, kad rizika dėl galimos naujos migrantų bangos „visą laiką yra“, nes lėktuvai iš Artimųjų Rytų skraido į Rusiją, o iš ten migrantai nevaržomai gali atkeliauti Baltarusiją.

Pasak NKVC vadovo, tai „papildomos vienos paros“ klausimas.

Vidaus reikalų ministrė trečiadienį žurnalistams sakė, kad dar tą pačią dieną iš Irano tiesiogiai į Minską turėtų atskristi lėktuvas su potencialiais migrantais.

Tai, anot jos, reiškia, kad „vėl prasideda nauji migracijos srautai ir rizikos tik dar didėja“.

Turėjo omenyje Iraką

Vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius ketvirtadienį BNS patikslino, kad ministrė omenyje turėjo ne Iraną, o Iraką.

Vis dėlto ir iš šios šalies į Minską trečiadienį nevyko joks skrydis.

A. Abramavičiaus teigimu, trečiadienio skrydis iš Bagdado į Minską buvo planuotas – apie jį skelbė tiek Minsko oro uostas, tiek skrydžių stebėjimo platforma „Flightradar24“, tiek Europos skrydžių valdymo tarnyba EUROCONTROL.

Yra dvi versijos galimos. (...) Pirma, tai gali būti provokacija, zonduojant galimybes. Antra versija – negaliu jos nei patvirtinti, nei paneigti – bet galbūt sureagavo Europos išorės veiksmų tarnyba.

Skrydžius turėjo vykdyti „Iraqi Airways“. Pasak viceministro, dar vienas reisas suplanuotas ir penktadienį, tačiau neaišku, ar įvyks.

„Yra dvi versijos galimos. (...) Pirma, tai gali būti provokacija, zonduojant galimybes. Antra versija – negaliu jos nei patvirtinti, nei paneigti – bet galbūt sureagavo Europos išorės veiksmų tarnyba ir per savo delegaciją Bagdade davė aiškų signalą tokių skrydžių nedaryti“, – kalbėjo viceministras.

Kalbėdamas apie skrydžius iš kaimyninio Irano, kurį minėjo ir A. Bilotaitė, jis pabrėžė, kad apie tokią galimybę yra įspėjusios Europos Sąjungos institucijos, nurodžiusius, kad skrydis galėtų įvykti kovo 26 dieną. Tačiau ši informacija taip pat nepasitvirtino.

Prieš dvejus metus Lietuvoje kilo migrantų iš Baltarusijos antplūdis, per kurį į Lietuvą neteisėtai pateko 4,2 tūkst. užsieniečių.

Vilniaus ir ES vertinimu, neteisėtos migracijos srautus sukėlė Minsko režimas, sudaręs palankesnes galimybes trečiųjų šalių piliečiams atvykti į Baltarusiją, o per ją – į Lietuvą, Lenkiją ir Latviją.

Ilgainiui migrantus imta apgręžti, įrengtas fizinis barjeras. Šiuo metu migracijos srautai yra aprimę.NAUJAUSI KOMENTARAI

priemus

priemus portretas
tinkama sprendima ir istatyma apsaugant savo šali ir jos piliecius ,migrantai net minties neturetu ta daryti neleistinoje ,vietoje .

Mat kaip

Mat kaip portretas
Pasirodo,kad migrantus mums numato ir prognozuoja pati Dakara Bilotaitė...

Anonimas

Anonimas portretas
skrydis turi buti is Vilniaus i Marsa greiciausiai su visa durniu saika
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių