A. Bilotaitė kreipėsi į prokuratūrą dėl SAM darbuotojų veiksmų

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotoja Agnė Bilotaitė kreipėsi į Generalinę prokuratūrą prašydama pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimai nusikalstamų Sveikatos apsaugos ministerijos valstybės tarnautojų veiksmų.

Šio žingsnio parlamentarė ėmėsi reaguodama į tiriamosios žurnalistikos centro „Siena“ paskelbtą tyrimą, kuriame teigiama, kad Sveikatos apsaugos ministerija žinojo, jog karantino metu Lietuvos įstaigos, tarp kurių ir ligoninės, įsigijo dešimtis tūkstančių nesaugių asmens apsaugos priemonių, tačiau apie tai neinformavo perkančiųjų organizacijų.

Publikacijoje „Klaipėda pirko respiratorius su galimai padirbtais dokumentais“ pateikta informacija, kad Klaipėdos miesto savivaldybė įsigijo respiratorius su galimai padirbtais dokumentais – kokybės sertifikatais. Apie tai, kad publikacijoje nurodyti sertifikatai nepatvirtina gaminio kokybės, kaip teigiama, buvo informuota Sveikatos apsaugos ministerija, kuri pati priėmė sprendimą tokių prekių nepirkti, tačiau sveikatos priežiūros įstaigų dėl nesaugių prekių neįspėjo. Dėl nesaugių prekių patekimo į rinką sveikatos priežiūros įstaigoms informacijos nepateikė ir Vartotojų teisių apsaugos tarnyba, kuri prižiūri, ar rinkai tiekiami ne maisto produktai atitinka saugos ir kokybės reikalavimus.

„Sunku suprasti tai, kad ministerijos specialistai ir pats ministras, kuris buvo ir Ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas, žinojo, kad masiškai įstaigų perkami respiratoriai kelia grėsmę žmonių sveikatai, bet nesiėmė jokių priemonių. Manau, toks neveikimas yra nusikalstamas ir kelia didelį nerimą bei klausimų, kaip išgyventume antrąją koronaviruso pandemijos bangą, o jeigu ji būtų dar stipresnė?“, – klausia A. Bilotaitė.

Seimo narė prašo Generalinės prokuratūros pradėti ikiteisminį tyrimą dėl BK 229 straipsnyje įtvirtintos nusikalstamos veikos – Tarnybos pareigų neatlikimo ar kitos nusikalstamos veikos.

Dėl nesaugių ir būtinų sertifikatų neturinčių asmens apsaugos priemonių patekimo į Lietuvos rinką A. Bilotaitė į Generalinę prokuratūrą kreipėsi birželio 25 dieną. Seimo narė prašo ginti viešąjį interesą ir ištirti šių prekių patekimo į mūsų šalį ir realizavimo aplinkybes bei nustatyti už tai atsakingus asmenis.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Kis

Kis portretas
Bilotaite,negi esi ant tiek tupa,kad nuo Landzbergio zadanijo pametei proto likucius.SAM ministerija nera igaliota tikrinti raspiratorius ar kitas priemones,tai ne ju funkcijos,otai kas pirkta SAM,manau neturite pagrindo neigti,nes cia jau jus nesate kompetetinga?Suvis is patrankos i zvirblius.Berods zinote ,kad kuruojamos jusu Dalios fondo pirktos priemones aplamai nebuvo tinkamas deveti,jas galejai tik dezinfekcijas atlikti,bet tai fondo reikalai,gal ju tikslas toks ir buvo?Kam cia tas smirdalo malimas?

Nieko sau ...

Nieko sau ... portretas
Konservatoriai yra Klaipėdos m tarybos daugumoje ? Iš kur " vadasiga " sužinojo , kad savivaldybė pirks apsaugos priemones ? Konkurso nebuvo ? Apklausos būdu ? Ir pasisek taip , kad " apklausė vadasigą " ir net pirko , matyt labai savas ? :) O Bilotaitė ieško " kaltų " ministerijoje ? :)) Nu tu tik pagalvok kaip konservatorė " dirba " :))))

Prajuokino konservatorė

Prajuokino konservatorė portretas
Pirko Klaipėdos liberali savivaldybė ? Vadasiga , čia ta kuri gamina baldus ? O savivaldybės klerkai " nežinojo " ? :))) Dėsningumas , kad visokie įtartini sandoriai vyko liberalių savivaldybėse ? Klaipėdos ? Vilniaus ? O konservatoriai ieško " kaltų " ministerijoje ? Nupušot ? Vietiniai netikrina įmonių , iš kur ministerijai žinoti ? Rinkiminis konservyno šou ? :))) Kuris bus niekinis ? Fui.....
VISI KOMENTARAI 33
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių