Quantcast

A.Valinskas išvengs interpeliacijos

Seimo „tvarkiečiai“ pripažįsta, kad po nepasitikėjimą Seimo Pirmininku reiškiančiu raštu nesurinks reikiamų 29 parašų.

„Kadangi parašų tikrai trūksta, jų rinkimas darosi nebetikslingas“, - lrt.lt sakė nepasitikėjimą inicijavusios „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos seniūnas Valentinas Mazuronis.

„Darbo partijos oficiali pozicija, kad jos nariai nepasirašinės, o socialdemokratai pasakė, kad jie pasirašinės ne bendru sprendimu, o laisva valia - realiai pasirodė, kad tokių yra 5 ar 6“, - aiškino jis.

V.Mazuronis pabrėžė, kad tai esą rodo, jog „iš esmės Darbo partija ir didelė dalis socialdemokratų pritaria tiems naktiniams Seimo sprendimams ir neetiškam Arūno Valinsko elgesiui“.

„Tvarkos ir teisingumo“ frakcija interpeliacijos Seimo Pirmininkui tekstą visoms kitoms frakcijoms išplatino vasario viduryje.

„Mes ant to teksto galime pasirašyti bet kurią minutę, bet mūsų 18 neužtenka, reikia susitarti su kitomis frakcijomis“, - tuomet lrt.lt sakė „tvarkiečių“ seniūno pavaduotojas Remigijus Ačas.

Pasak V. Mazuronio, A. Valinskas nusipelnė interpeliacijos, nes nesugeba tinkamai organizuoti Seimo darbo, jam vadovauti.

„Seimas tapo brokdarių kalve: naktimis priiminėjami prasti įstatymai, dabar neeilinėje sesijoje vienur brokas ištaisomas, kitur vėl jo pridaroma. Mes negalime ilgiau taikstytis su Seimo Pirmininko prasta Seimo darbo organizacija, jo neetišku ir nekorektišku elgesiu, Seimo narių įžeidinėjimais, Seimo kaip valstybės įstatymų leidžiamosios institucijos vardo žeminimu“, - tvirtino jis.

Tuo metu pats A.Valinskas interpeliaciją pavadino prasidėjusia prezidento rinkimų kampanija.

Seimo Statutas numato, kad nepasitikėjimą Seimo vadovu reikia svarstyti, kai to prašoma ne mažiau nei 29 parašais, tačiau nušalinti jį reikia ne mažiau nei 71 balso.


Šiame straipsnyje: Valinskasinterpeliacija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių