Quantcast

Atnaujinama gyventojų perspėjimo sirenomis sistema

  • Teksto dydis:

Atnaujinama gyventojų perspėjimo sirenomis sistema, nauji įrenginiai savivaldybes turėtų pasiekti per dvejus metus, penktadienį pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD).

Civilinės saugos valdybos Gyventojų apsaugos organizavimo skyriaus viršininkas Ernestas Trunovas sako, kad bus išplėstas esamas sirenų tinklas ir iš esmės padidintas perspėjamų apie nelaimes gyventojų skaičius.

Taip pat bus sudaryta galimybė centralizuotai valdyti dalį perspėjimo sirenomis sistemos.

„Įgyvendinus projektą numatoma įsigyti ne mažiau kaip 197 sirenas, kurios galės perspėti ne mažiau kaip 75 proc. gyventojų, gyvenančių vietovėse, patenkančiose į Baltarusijos atominės elektrinės skubių apsaugomųjų veiksmų ir išplėstinio planavimo atstumą –  iki 100 kilometrų poveikio zoną“, – pranešime teigė E. Trunovas.

„Moderni perspėjimo sirenomis sistema bus įdiegta 17 savivaldybių. Sirenos savivaldybėms turėtų būti perduotos 2023 metų pabaigoje – 2024 metų pradžioje“, – sakė jis.

Moderni perspėjimo sirenomis sistema bus įdiegta 17 savivaldybių.

PAGD teigia arčiausiai Astravo AE esančioms Vilniaus miesto ir rajono, Šalčininkų ir Švenčionių rajonų savivaldybėms pernai perdavusi septynias mobiliąsias pastatomas ir 13 mobiliųjų automobilinių sirenų.

Naujos sirenos bus perkamos Europos Sąjungos, Norvegijos finansinio mechanizmo lėšomis.

Pasirengimas galimai avarijai Astravo AE yra viena iš prioritetinių PAGD veiklų.

Anot departamento, norint užtikrinti Lietuvos gyventojų saugumą nelaimės atveju, būtina laiku apie ją perspėti.

Perspėjimui ir informavimui ekstremaliosios situacijos atveju Lietuvoje naudojami tinklo pranešimai į mobiliuosius telefonus, perspėjimo sirenos, radijas ir televizija.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių