Quantcast

A.Skikas kaltinamas kyšio reikalavęs iš Nacionalinio kraujo centro vadovo

Kyšio reikalavimu įtariamo buvusio sveikatos apsaugos viceministro Artūro Skiko bylą nuspręsta nagrinėti kitą trečiadienį. Tokį sprendimą penktadienį priėmė Vilniaus miesto 3-asis apylinkės teismas.

Penktadienį žiniasklaidai pranešta, kad prokurorai prašė iš pareigų atleisto viceministro baudžiamąją bylą nagrinėti pagreitinto proceso tvarka. Paaiškėjo, kad kyšio viceministras reikalavo iš Nacionalinio kraujo centro direktoriaus, kad šis nebūtų nubaustas ir toliau galėtų vadovauti viešajai įstaigai.

Imituotas nusikaltimas

Kaip jau skelbėme, penktadienį su prašymu bylą nagrinėti pagreitinto proceso tvarka Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Mindaugas Barkauskas kreipėsi į Vilniaus miesto 3-ios apylinkės teismą

Vilniaus apygardos prokuratūros pranešime nurodoma, kad A.Skikas kaltinamas iš viešosios įstaigos „Nacionalinis kraujo centras“ direktoriaus tiesiogiai reikalavęs ir provokavęs duoti nuo 20 iki 30 tūkst. litų kyšį.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad sausio 21 d. viceministras tiesiogiai priėmė sutartą pinigų sumą. Imituodamas nusikalstamus veiksmus ir vykdydamas viceministro duotą nurodymą, Nacionalinio kraujo centro direktorius taip ir padarė.

Prokurorų teigimu, kyšio reikalauta už tai, kad viceministras neiniciavo, jog Nacionalinio kraujo centro direktoriui būtų skirta drausminė nuobauda, kaip to reikalavo Valstybės kontrolė. Kyšis taip pat turėjo būti garantas, kad direktorius būtų užtariamas prieš Sveikatos apsaugos ministerijos vadovybę ir kad jis galėtų toliau netrukdomai vadovauti viešajai įstaigai.

Žurnalistams sakė kyšio neėmęs

Kaip portalas jau skelbė, praeitą ketvirtadienį apie 16 valandą su korupcija kovojančios Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai darbo vietoje sulaikė sveikatos apsaugos viceministrą, valdančiosios Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) deleguotą A.Skiką.

Tą pačią dieną viceministras iki vėlaus vakaro buvo apklausiamas pareigūnų, vėliau uždarytas į areštinę.

Praėjusį penktadienį Vilniaus antrasis apylinkės teismas leido kyšininkavimu įtariamą A.Skiką suimti 14 parų. Po teismo posėdžio, kuriame buvo priimtas sprendimas dėl viceministro suėmimo, pats įtariamasis žurnalistams pareiškė kyšio neėmęs.

Susvyravo ministro kėdė

Po kilusio skandalo tapo neaišku, ar sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas išsaugos savo postą. Pats ministras pareiškė, kad dėl atsistatydinimo apsispręs pasikalbėjęs su premjeru - A.Čaplikas tikino dėl kilusio skandalo prisiimantis politinę atsakomybę ir neketinantis nuo jos bėgti.

Šį ketvirtadienį interviu „Žinių radijui“ premjeras tvirtino, kad klausimas dėl ministro atsistatydinimo keliamas kiek per anksti - Vyriausybės vadovas sakė dar laukiantis informacijos iš teisėsaugos dėl galimos korupcijos Sveikatos apsaugos ministerijoje.

Tuomet ministras pirmininkas pabrėžė negalįs daryti „gilesnių išvadų" iš žiniasklaidoje pateikiamos informacijos, todėl tik gavus daugiau informacijos bus sprendžiamas politinės atsakomybės klausimas.

Po ketvirtadienį vykusio A.Kubiliaus ir A.Čapliko susitikimo ministras dėl savo pasitraukimo laikėsi panašios pozicijos kaip ir Vyriausybės galva. Ministras tvirtino dar kurį laiką dirbsiantis savo poste.

Tuomet A.Čaplikas priminė, kad dar nėra visiškai aiškios visos kilusio skandalo aplinkybės, todėl jis ketinąs palaukti teisėsaugos pateikiamos papildomos informacijos.

Gresia kalėjimas iki šešerių metų

Įstatymas valstybės tarnautojui ar jam prilygintam asmeniui, kuris savo ar kitų naudai tiesiogiai ar netiesiogiai priėmė, pažadėjo ar susitarė priimti kyšį, reikalavo ar provokavo jį duoti už neteisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus, numato teisės dirbti tam tikrą darbą arba užsiimti tam tikra veikla atėmimą arba laisvės atėmimą iki šešerių metų.


Šiame straipsnyje: skikaskyšis

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių