Quantcast

Apžvalga: svarbiausi trečiadienio įvykiai Lietuvoje ir pasaulyje

BNS pateikia svarbiausių trečiadienio naujienų Lietuvoje ir užsienyje apžvalgą:

Karantino režimas. Vyriausybė nusprendė iki vasario pabaigos pratęsti karantiną. Jo sąlygos kol kas nekeičiamos. Premjerė Ingrida Šimonytė sako, jog situacija bus vertinama kiekvieną savaitę.

Koronaviruso situacija. Per parą nustatyti 1278 nauji COVID-19 atvejai, mirė 24 žmonės. Ligoninėse šiuo metu gydomi 1633 COVID-19 pacientai, 176 iš jų – reanimacijoje. Pasaulyje patvirtintų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų skaičius viršijo 100 milijonų.

Pūgos padariniai. Dėl stipraus snygio Lietuvoje kai kurie keliai ryte tapo neišvažiuojami, juose klimpo ir specialiųjų tarnybų automobiliai. Neatlaikę sniego svorio virto medžiai, lūžo jų šakos: gelbėtojai daugiau kaip 300 kartų vyko šalinti jų nuo gatvių ir automobilių, nukentėjo Vilniaus Vingio parke nulūžusios šakos prispaustas žmogus. Sniego neatlaikė ir subliuško Vilniaus Pilaitės gimnazijos stadiono kupolas. Elektros trečiadienio rytą neturėjo 55 tūkst. gyventojų. Draudikai skelbia, kad snygis jau atnešė šimtatūkstantinius nuostolius.

Nelaimė statybose. Kaune vykdant Kleboniškio tilto statybos darbus griuvus pastoliams ir metalinei konstrukcijai žuvo žmogus, dar keturi buvo sužeisti.

Komentarai apie Holokaustą. Seimo konservatorius frakcijos narys Valdas Rakutis sulaukė kritikos dėl komentarų Holokausto tema. Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmininkas V. Rakutis viešai paskelbtame komentare ragindamas ieškoti žydų genocido priežasčių minėjo žydų vaidmenį Holokauste ir represinėse sovietinėse struktūrose. Jo frakcija pranešė, kad tai – asmeninė nuomonė, o partijos pirmininkas, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sakė esąs pasipiktinęs, nes komentarui „pritrūko adekvatumo ir supratingumo“. JAV ambasadorius Lietuvoje parlamentaro komentarą pavadino gėdingu istorijos iškraipymu.

Seimo padėjėjų algos. Paviešinti Seimo valdybos sprendimai, kurie leido padidinti parlamentarų padėjėjų ir kitų politinio pasitikėjimo tarnautojų algas. Kai kuriems Seimo narių padėjėjams algos per mėnesį kils keliais šimtais eurų.

Kontaktinis ugdymas. Su švietimo ministre Jurgita Šiugždiniene susitikęs prezidentas Gitanas Nausėda paragino pedagogus paskiepyti kartu su senjorais vasario–kovo mėnesiais ir iškėlė idėją prioriteto tvarka skiepyti valstybiniams brandos egzaminams besiruošiančius dvyliktokus.

Įtampa dėl vakcinos:

* Europos Sąjunga didina spaudimą britų bendrovei „AstraZeneca“ vykdyti savo sutartinius įsipareigojimus dėl vakcinos dozių. Bendrovės generalinis direktorius Pascalis Soriot sulaukė griežtos kritikos, kai interviu pareiškė, kad firma įsipareigojo tik „kiek įmanoma stengtis“ pristatyti numatytas dozes. „Mes neįsipareigojome ES... Tokio įsipareigojimo Europai neturime“, – sakė jis.

* Didžiausia Prancūzijos farmacijos įmonė „Sanofi“ pranešė pagaminsianti 125 mln. dozių jos tiesioginių konkurenčių Vokietijos „BioNTech“ ir JAV „Pfizer“ kartu sukurtos COVID-19 vakcinos. „Sanofi“ taip pat kuria COVID-19 vakciną, tačiau ji artimiausiu metu nebus pabaigta.

Ryšiai su palestiniečiais. JAV prezidento Joe Bideno administracija paskelbė atkursianti ryšius su palestiniečiais ir atnaujinanti pagalbos palestiniečių pabėgėliams programą, apkarpytą ankstesnio prezidento Donaldo Trumpo administracijos.

Bideno ir Putino pokalbis. JAV prezidentas Joe Bidenas telefonu kalbėjosi su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Baltieji rūmai pranešė, kad J. Bidenas išreiškė susirūpinimą dėl opozicijos veikėjo Aleksejaus Navalno arešto ir dėl Rusijos agresijos prieš Ukrainą. Jie taip pat aptarė Strateginės ginkluotės mažinimo (START) sutarties pratęsimą. Netrukus po to Rusijos parlamentas ratifikavo sutarties pratęsimą.

Protestai dėl Navalno. Kovos su korupcija fondo direktorius Ivanas Ždanovas pranešė, kad Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno bei jo žmonos Julijos butuose bei fonde ir „Navalnyj.Live“ studijoje atliktos kratos. Skelbiama, kad byla pradėta dėl sanitarinių ir epidemiologinių standartų pažeidimų per protesto akciją šeštadienį. A. Navalno komanda ragina į antivyriausybinius protestus prie Federalinės saugumo tarnybos ir prezidento Vladimiro Putino administracijos būstinių rinktis ir ateinantį savaitgalį. Tuo tarpu Rusijos tarnybos pareiškė nubausiančios socialinius tinklus dešimtis tūkstančių dolerių siekiančiomis baudomis už tai, kad laiku nepašalino kvietimų į nesankcionuotus protestus.

Vokietijos ekonomika. Vokietijos vyriausybė sumažino šalies ekonomikos augimo šiais metais prognozę iki 3 proc. Spalio mėnesį ekonomikos ministerija prognozavo 4,4 proc. ekonomikos augimą 2021 metais.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių