Apžvalga: svarbiausi ketvirtadienio įvykiai Lietuvoje ir pasaulyje

BNS pateikia svarbiausių ketvirtadienio naujienų Lietuvoje ir užsienyje apžvalgą:

Pokyčiai JAV. Naujasis Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas pasirašė įsakus, kuriais grąžino JAV į Paryžiaus klimato sutartį ir sustabdė pasitraukimą iš Pasaulio sveikatos organizacijos. Prezidentas taip pat sustabdė sienos Meksikos pasienyje statybas.

Išpuolis Bagdade. Per mirtininkų surengtą išpuolį Irako sostinėje Bagdade žuvo 32 žmonės. Tai daugiausia aukų pareikalavusi ataka per trejus metus. Atsakomybės už išpuolį kol kas niekas neprisiėmė, iki šiol dažniausiai tokias atakas rengdavo džihadistų grupuotės. Irake birželį planuojami parlamento rinkimai, bet valdžia svarsto juos nukelti į spalį.

Koronaviruso situacija:

* Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 1274 nauji COVID-19 atvejai, mirė 32 žmonės. Ligoninėse šiuo metu gydomi 1745 COVID-19 pacientai, iš jų 175 – reanimacijoje.

* Specialiųjų tyrimų tarnyba perspėjo dėl rizikos, kad gali formuotis vakcinos nuo COVID-19 juodoji rinka. Tarnybos vadovas taip pat pranešė Seimo nariams, kad nuo sausio 6-osios pakeitus skiepijimo kriterijus pareigūnai nebegali kontroliuoti šio proceso.

* Europos Sąjungos šalys pasiekė preliminarų susitarimą dėl COVID-19 antigenų testų pripažinimo visos bendrijos mastu. Antigenų testai, tiriant seilių mėginius, yra greitesni, tačiau mažiau tikslūs nei PGR (polimerazės grandininės reakcijos) testavimas, per kurį iš nosies ertmės imami ir vėliau laboratorijoje analizuojami tepinėliai.

* Vengrija suteikė leidimą šalyje naudoti Rusijos „Sputnik V“ ir „AstraZeneca“ vakcinas. Vyriausybės atstovai pareiškė, kad nusprendė nelaukti ES institucijų sprendimų, nes jos veikia pernelyg lėtai. Vengrų užsienio reikalų ministras netrukus vyks į Maskvą aptarti rusiškų vakcinų pristatymo.

* Airijos sveikatos ministras pranešė, kad tikisi, jog iki rugsėjo bus paskiepyti visi to norintys šalies gyventojai.

Šimonytės planai. Premjerė Ingrida Šimonytė sudarė patariamąją tarybą dėl ekonomikos gaivinimo plano. Į ją įtrauktas „Verslo žinių“ redaktorius Rolandas Barysas, ekspremjeras Aleksandras Abišala, agentūros „Investuok Lietuvoje“ vadovas Mantas Katinas, ISM universiteto rektorius Dalius Misiūnas, Vyriausybės vicekancleris Paulius Lukauskas, „Nasdaq“ biuro Lietuvoje vadovė Arminta Saladžienė, bendrovės „Quantum Capital“ vadovė Viktorija Trimbel.

Guogos mandatas. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) atsisakė tenkinti „darbiečio“ Antano Guogos prašymą nutraukti jo Seimo nario įgaliojimus. A. Guoga VRK siūlė panaikinti jo mandatą jam posėdyje dalyvaujant nuotoliniu būdu, tačiau komisija nusprendė, kad, remiantis įstatymu, parlamentaras turi pats posėdyje perskaityti pareiškimą.

Gaisras Indijoje. Indijos serumų institute, kuris yra didžiausia pasaulyje vakcinų gamintoja, kilo didelis gaisras, pranešama apie penkis žuvusius žmones. Nelaimė gali paveikti skiepų nuo COVID-19 gamybos plėtrą. Serumų institutui buvo užsakyta pagaminti milijardą „AstraZeneca“ ir Oksfordo universiteto sukurtos vakcinos nuo COVID-19 dozių. Pranešama, kad gaisras nepadarė žalos vakcinų gamybos linijoms ir jų sandėliams, kur sukaupta maždaug 50 mln. vakcinos dozių.

Kirtis Rusijai. Europos Žmogaus Teisių Teismas paskelbė, kad Rusija po 2008 metų karo su Sakartvelu įvykdė daugybę žmogaus teisių pažeidimų, įskaitant kankinimus ir trukdymą žmonėms sugrįžti į jų namus Pietų Osetijoje ir Abchazijoje.

Žemės drebėjimas. Galingas septynių balų žemės drebėjimas supurtė vandenyno dugną prie Filipinų pietinės pakrantės. Kol kas negauta jokių pranešimų apie žalą, taip pat nebuvo paskelbtas cunamių pavojus.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių