Aplinkos ministerija: išplėstas Punios šilas rezervatu taps iki vasaros

 • Teksto dydis:

Aplinkos ministerija planuoja iki vasaros Punios šilo gamtinį rezervatą ir Punios šilo botaninį zoologinį draustinį Alytaus rajone sujungti į vieną.

Anot ministerijos pranešimo, taip bus išspręstas klausimas, kaip atnaujinti užkonservuotą teritorijos plėtrą Nemuno kilpų regioniniame parke: numatant naują saugomos teritorijos atmainą – lankomo gamtinio rezervato.

„Senojoje rezervato teritorijoje, kur žmonėms nebuvo leidžiama lankytis, ir toliau nebus galima. Atvira visuomenei liks naujoji rezervato teritorija. Manyčiau, tokia pusiausvyra tenkins visas suinteresuotas šalis“, – ministerijos pranešime cituojamas aplinkos viceministras Danas Augutis.

Punios rezervatą buvo planuojama plėsti anksčiau, tačiau procesą sustabdė Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba, o buvęs aplinkos ministras Kęstutis Mažeika šį sprendimą pernai birželį įtvirtino įsakymu, nors tam priešinosi gamtosaugininkai.

Senojoje rezervato teritorijoje, kur žmonėms nebuvo leidžiama lankytis, ir toliau nebus galima. Atvira visuomenei liks naujoji rezervato teritorija.

Pagal naujai pristatytą Aplinkos ministerijos viziją, lankomame rezervate gyventojai galės nebent grybauti ir uogauti, bet ne žvejoti ar medžioti, sakoma pranešime.

„Lankomuose rezervatuose ūkininkauti praktiškai nebus galima, tačiau žmonės galės į juos įžengti džiaugtis. Žinoma, tik pėsčiomis, o ne keturračiais ir tikrai ne traktoriais“, – sako aplinkos viceministras.

Jis prognozuoja, kad nauja tvarka Nemuno kilpų teritorijoje Alytaus rajone gali įsigalioti jau po trijų mėnesių, vėliausiai – per pusmetį.

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas naująjį teisinį statusą numatančią Saugumo teritorijų įstatymo pataisą teiks Seimo pavasario sesijoje.

Tuo metu Žuvinto biosferos rezervate medžiotojai nebebus įleidžiami iškart po Kalėdų. Tai numatantis ministro įsakymas pasirašomas gruodžio 28-ąją, pranešė ministerija.

Šiuo metu Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba ieško darbų vykdytojų, kurie užbaigtų įšaldytą Punios šilo plėtimą. Prieš pusantrų metų teritorijos išplėtimo schemai buvo išleista 5,6 tūkst. eurų, dabartinei Aplinkos ministerijos vadovybei reikės surasti dar iki 10 tūkst. eurų išplėstai teritorijai įforminti.

„Procedūriškai vertinant, stabdyti Punios šilo procesą Aplinkos ministerijai pavaldi įstaiga neturėjo teisės. Aplinkos ministerija iš principo negali pati planuoti saugomų teritorijų. Vadinasi, mes ir dabar negalime atnaujinti proceso, nes tai ne ministerijos funkcija. Todėl Punios šilo likimą sprendžiame keisdami pačias taisykles“, – sako aplinkos viceministras.

Punios šilo gamtinis rezervatas apima 457 ha teritoriją, dar beveik 2,25 tūkst. ha erdvės yra botaninis-zoologinis draustinis. Naujojo rezervato teritorija sudarys per 2,7 tūkst ha.

Alytaus rajone Nemuno kilpos gaubiamas Punios šilas yra vienas vertingiausių Lietuvoje plytinčių miškų masyvų. Jis yra Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ dalis.

Jame gausu šimtamečių gamtos paminklais paskelbtų ąžuolų ir kitų medžių, taip pat čia randama daugiau nei 100 į Raudonąją knygą įrašytų augalų ir gyvūnų rūšių.NAUJAUSI KOMENTARAI

re

re portretas
Labai gaila gražiųjų Kazlų Rūdos pušynų...

Eik jau eik

Eik jau eik portretas
Ne "ant biokuro", o Ikea išsigabeno maltos medienos baldams daryt. Paskui patiems lietuviams tuos baldus ir pardavinės.

Čiubaka

Čiubaka portretas
Pasirodo ten dar ir medžių likę. Galvojau visus "ant biokuro" paleido
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių