A. Anušauskas: trys kariniai miesteliai Lietuvoje statomi greičiau, nei buvo planuota

Trys kariniai miesteliai Šiauliuose, Vilniaus ir Šilalės rajonuose įrengiami greičiau, nei buvo planuota, sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

„Trys kariniai miesteliai, 2,5 tūkst. karių ir civilių auga tikrai greičiau, nei planavome. Vilniuje ir pajūryje vyksta labai panašiu tempu, šių metu pabaigoje bus perduota, Šiauliuose – kitų metų pradžioje“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė ministras.

Kol kas planuojama, kad šiose vietose bus apgyvendinti Lietuvos kariai.

Pasak A. Anušausko, bendrai šalyje įrengiamos naujos infrastruktūros skaičius nuolat auga, o tai atspindi „realijas, kurios susiklostė ir geopolitiškai, kad mums reikia stiprinti savo pajėgumus, ir, be abejo, sudaryti sąlygas sąjungininkų priėmimui“.

„2021 metais buvo pirmas didesnis pabandymas – įrengta „Herkaus“ stovykla Pabradėje 600 karių. Bet kadangi JAV padidino karių skaičių, šiais metais vasarį buvo baigtas šios stovyklos išplėtimas“, – sakė ministras.

Jis taip pat pabrėžė, kad per metus bus įrengtos dvi lauko stovyklos Marijampolėje ir Kazlų Rūdoje, talpinančios po 800 karių.

„Šį mėnesį po visų priėmimo ir galutinių darbų jos yra atidaromos“, – kalbėjo ministras.

Be kita ko, tariamasi su Vokietija dėl „papildomos infrastruktūros“ įrengimo amunicijai saugoti visoje Lietuvoje.

„Numatome, kad būsimuose NATO planuose bus nustatytos sąlygos didesniam papildomos amunicijos saugojimui rytiniame flange, kad jos nereikėtų vežioti po visą Europą“, – sakė A. Anušauskas.

Krašto apsaugos ministras taip pat pabrėžė, kad per pastaruosius dvejus metus amunicijai skirtos lėšos „išaugo iki 17 proc. visų gynybos išlaidų“.

„Bet amunicijai reikalingos tinkamos saugojimo sąlygos. Jei nusipirksi ir sandėliuosi lauke, jos galiojimas sutrumpės ženkliai. Todėl sandėlių skaičius bus didinamas ženkliai“, – teigė ministras.

Anot jo, šiuo metu statoma „dešimtys dar sandėlių“.

„Kitais metais, matyt, bus trys dešimtys jau pastatyta, – sakė A. Anušauskas. – Paraleliai bus statomi sandėliai ir mūsų sąjungininkų poreikiams: ir Vokietijos, ir kitų šalių poreikiams patenkinti.“

Šią infrastruktūrą planuojama įrengti iki 2025 metų.NAUJAUSI KOMENTARAI

ALGIRDAS.

ALGIRDAS. portretas
Anušausko liežuvis , tai RUSIJOS ŽVALGYBAI ATRADIMAS.

bairaktarą i anusa

bairaktarą i anusa portretas
tu savo klerkai papasakok lovoj, nes ten tiesioginė tramsliacija į botoksinio bunkeri

Kar.

Kar. portretas
Okupuos Lietuvą greičiau kaip kad būtų.Jeigu ne rusai, tai vokiečiai .Ar galvoja ką daro šitie visi seneliai ,kurie tvirkina i dukras , anūkės tinkančias žmonas .Man tokie žmonės nekelia pasitikėjimo,jie juk mąsto kitaip. Visai kaip pedofilai..Gaila ,labai gaila ,kad nėra protingesnių žmonių.
VISI KOMENTARAI 13
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių